Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÇİĞDEMLİ BELEDİYESİ

Durali Doğan

28 Nisan 2011, 07:48

Durali Doğan

 

       Salı günü belde Belediye Başkanı İsmail Biçer’i makamında ziyaret ettim belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi almak için.
     Çiğdemli 1972 yılında belediyelik olmuş. İlk belediye başkanı Tevfik nazlıoğlu. Belediye başkanlığı yapanların içerisinde en uzun 20 yıl Nedim Karadavut başkanlık yaptı. Nedim bey beldeye çok önemli hizmetler yaptı.
            Başkan Biçer ‘de konan tuğlaların üzerine daha çok tuğla koyma gayretiyle  çaba sarfettiğine sahit oldum. 
       Haberimizde detaylarını okuyacaksınız.İsmail bey belediyeye 2 kepçe, 1 grayder, 1 de otobüs alarak araç filosunu güçlendirmiş. Başkan Biçer bize yeni aldığı araçları gösterdi. Başkan da personelde sevinçliydi.
           -“Yeni araçlarla birlikte araç sayımız arttı diyor. Yeni araçlarımızla birlikte halkımıza daha rahat hizmet sunacağız. Alınan araçlar ile merkez başta olmak üzere ve Duralidayılı, Burunören ve İsmailhacılı mahallelerine daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyoruz.”
  Genç başkan beldesine birşeyler kazandırma, hizmet etmek için koşup koşuşturuyor.
    Beldelerde belediye başkanlığı yapmak gerçekten zor. Buna o gün şahit oldum. Halk başkandan çok şeyler istiyor ve bekliyor.  Bütün o istekleri karşılamak için belde belediye başkanlarının çok enerji sarfetmesi, sabırlı olması gerekiyor.
            Genç başkan artık o duruma alışmış. Bize belediye çalışmalarını anlattı. İşte yapılan hizmetlerden satırbaşlarıyla birkaç örnek:
 -Halk kütüphanesi belediyeye ait yeni binasına taşınmış. Hizmet yerinin binanın her türlü eksiği giderilmiş.
   Kayseri – Samsun Karayolu Samsun Bulvarının her iki tarafı da Karayolları Bölge Müdürlüğü ile işbirliği sağlanarak doldurulmuş, bordür ve kilit parke taşları ve elek altı malzemesi ile kaldırım yapılmış. yolun iki tarafına da  top akasya ve ardıç fidanları dikilmiş.
 -Belediyemiz hizmet binasının içi ,çevresi belediyemiz oto garajı ve kasaba merkezine yönelik olarak kamera gösterim takip sistemi kurulmuş.
 –Belediyeye ait 16 adet parsel arsa satılarak belediyeye 129 bin TL. gelir sağlanmış.
 -Belediyede bilgisayar ağ sistemi kurulmuş.
  - Burunören – Çiğdemli ve Çiğdemli – İsmailhacılı yolları na 11 km. asfalt atılmış.
 –Belediye düğün salonunun altında bulunan üç adet dükkana kira karşılığı olarak yeni fırın yaptırılmış.
            Yapılan hizmetlerden sadece birkaçını sıraladım.
            Çiğdemli 650 hanelik, 2777 nüfusu sahip bir belde. Duralidayılı, İsmailhacılı ve Burunören gibi üç köyden oluşan mahalleleri var. Bu köylerde hizmet bekliyor. Belli imkanlarla her yere ulaşmanın zor olduğunu biliyoruz. Başkan, mahalle olan köylerimizi unutmadık. Oralara da imkan dahilinde hizmet götüreceğiz diyor.
            İsmail beyle bu vesileyle Aşık Ahmet Çeliği de ziyaret ettik. Ahmet amca iyi bir halk şairi. Çok güzel şiirleri var. Yayınladığım araştırma kitaplarında ona zevkle özel bir yer ayırdım, şiirlerini yayınladım. Ama ne yazık ki yazdığı şiirleri yazıya geçirilmemiş. Ahmet amca birçoğunu unuttuğunu söylüyor. Şiirlerini bir kitapta toplamak için İsmail bey söz verdi. Çocukları yazıya geçirirse inşallah şiirlerini bir kitapta toplarız.
            Söz uzun, hizmet uzun, halk kültürü çok derin. Ama vakit kısa. Tez geçiyor. Bir yarım günümüzü Çiğdemli beldemizde geçirmenin, tanıdık ve dostlarla sohbet etmenin huzurunu yaşadık. İsmail bey eğitimci Yalçın Biçer’in oğlu.  1980-84 yılları arasında Çiğdemli belediye başkanlığı yaptı. eğitim alanında olduğu gibi belediyede de önemli hizmetler yaptı. Başkanı da babasının izinde yürüyen, gayretli, ideal ve iradeli gördüm. Kendisi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu haber 9516 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN