Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Durali Doğan

13 Nisan 2011, 08:00

Durali Doğan

        12 Haziran seçimlerinde aday olacakların isimleri açıklandı.
        Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da önemli sürprizler oldu.
        Yozgat’ta mevcut milletvekillerinden bazılarının üstü çizilirken, bir kısmı da listede yer almayı başardı.
 En çok aday adayının başvurduğu AK Parti’de grup başkan vekili Bekir Bozdağ birinci sırada yerini korurken, ilk üçte kesin olur gözüyle bakılan A. Kadir Akgül listenin en sonuna 4. sıraya kondu.
        Mevcut milletvekillerinden Osman Coşkun, Mehmet Çiçek liste dışı kaldı.
        AKP’nin temayül yoklamasında ilk sıraya gelen adaylardan İsmail Arslan, ikinci sıradaki  Üzeyir Arslan listede yoklar.
        Bekir Bozdağ’ın ilk sırada olması beklenen durumdu. Listenin üçüncü sırasındaki eski il başkanı Avukat Yusuf Başer’de merkez adayı alarak il başkanlığı döneminde partisine yaptığı hizmetlerin karşılığı olarak ödüllendirildi.
 Son sıraya atılan A. Kadir Akgül için en zor ve riskli seçim. Belli ki bu seçimin en sıkıntılı adayı o.
  Liste depreminde en büyük sürprizi Op. Dr. Ertuğrul Soysal yaptı. Temayülde dördüncü sırada yer aldı. Kesin listede ikinci sıraya yerleştirildi.
 Rahmetli İlyas Arslan’ın 2006 yılında vefatından sonra Sorgun halkı ilçeyi temsil edecek bir vekil istiyoruz diye çırpınıp durdu. Bugüne kadar bu isteğini yüksek sesle dillendiren Sorgunlular AKP’nin listesinde ikinci sırada Ertuğrul Soysal’ın ismini görünce büyük sevinç yaşadı. Ertuğrul beyi doğrusu kimse ilk dördün içinde beklemiyordu.
        Ertuğrul bey ilk aday adaylığını gazetemize açıkladığında da yazmıştım. Siyasete ilk olarak 1999 yılında Fazilet Partisi'nden milletvekili aday adayı olarak girdi. Kaybetti. Yılmadı 2007 yılındaki seçimlerde Ak Partiden aday adayı oldu yine kaybetti..
 Ama bu sürede siyasetten hiç kopmadı. Çizgisinden de sapma göstermedi. Bu sefer hem Sorgunluların hem de kendisi kazandı. Herkesin yüzü güldü.
       Yozgat’ta bir özel hastanede göz doktorluğu yapan Ertuğrul bey kısa sürede kendisini sevdirmiş bir hekim. “Yozgat’a , özellikle doğup büyüdüğü Sorgun’a hizmet etmek gayesini güttüğünü”  yakinen bilenlerdenim. Ertuğrul bey, takdir ettiğim bir insan. Yozgat’ta ve ilçemizde seviliyor ve sayılıyor. İnşallah vekil olunca da bu çizgisinden bir sapma göstermez
       Gelelim MHP’ye.
       MHP Yozgat’ta tamamen genel başkan yardımcısı Mehmet Ekici’ye teslim edildi. Ekici için birinci sıra banko idi. Bu sonuç Yozgatlılar için sürpriz olmadı.
 Zaten Yozgat’ta adaylık için fazla başvurunun da olmamasının nedeni “Mehmet Ekici birinci sırada olur. Bize sıra gelmez” düşüncesiydi. Mesela Mustafa İlbaş, Taner Demirer sırf bu düşünceyle aday olmaktan vazgeçtiler. Doğru da çıktı.
       MHP Sorgun’u gözden çıkarmış gibi. Geçen seçimlerde AK Parti aynı şeyi yapmıştı. Bu sefer de MHP. Aday adayı olmasına rağmen ilk dörtte Sorgun’dan bir ismin yer almamış olması başka nasıl yorumlanabilir. Bakalım MHP Sorgun teşkilatı bu duruma nasıl tepki verecek.
       CHP ise yılların deneyimli siyasetçisi partinin il başkanı Ali Keven’i ikinci sıraya attı. Listesinde temayülde bire gelen Boğazlıyan adayı Ali Ayık’ı bire koydu.
       Has Parti’de bildik bir isim var. Dr. Kazım Arslan. Diğer bazı isimlerle de liste tamamlanmış.
       Siyaset yeniden ısınmaya başladı. Seçim yaklaştıkça bu durum daha da kızışacak. 
       Tekrar ediyorum: Halka tepeden bakmayan, çarpmayacak, çırpmayacak, köşeyi dönmeyecek  dürüst “Halka hizmeti Hakka hizmet” sayan anlayışla vekilliğimize talip olanların başımızın üstünde yeri var.
       Tüm Yozgat milletvekili adaylarına başarılar diliyorum.

Bu haber 7846 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN