Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜLŞEHRİ BELDESİNDEN NOTLAR

Durali Doğan

16 Aralık 2021, 13:09

Durali Doğan

Ziyaret turumuzun son durağı Gülşehri oldu.
Belediye Başkanı Ali Ünlü’yü makamında ziyaret ederek, beldeye yapılan hizmetleri konuştuk, karşılıklı sorunlarımızı paylaştık.
Gülşehri beldesi; Hoşumlu ve Çötelli köylerinin birleşmesiyle 1998 yılında belediye olmuş. Faraşlı, Keser köyleri ve Müskenli mezrası sonradan beldenin mahallesi olmuş.
Bu köyler daha önce Karamağara (bugünkü ismiyle Saraykent) bucağına bağlı iken 21 Şubat 1952 tarih ve 29983 sayılı Cumhurbaşkanı Calal Bayar imzalı kararı ile Sorgun’a Bağlanmış.
Toplamda 1840 nüfuslu, ilçe merkezine yaklaşık 35 km. uzaklıktaki Gülşehri’nde iki dönem görev yapan ilk belediye başkanı öğretmen Kadir Olcay, buranın kuruluşunda ve sonraki yıllarda önemli hizmetler yapmış beldeye. Belediye hizmet binası Çötelli ile Hoşumlu arasında yapılmış. Başkan ANAP döneminden beri yaklaşık otuz beş yıldır siyasetle uğraşan kurt bir siyasetçi. Ak Parti zamanında üç dönem il genel meclisi üyeliği yaptı. Son seçimler de de belediye başkanı oldu.
Ali bey; hoş beşten sonra;“- Hocam Sorgun’da ne var, ne yok, deyince Ben de esprili olarak şu cevabı verdim;
-Başkanım bir yaramazlık yok. Ayçiçek yağını soruyorsan yüz yirmiyi geçti, dedim.Gülüştük..
Sohbet; son günlerde yaşanan marketlerdeki fahiş fiyat artışlarıyla başladı, yapılan hizmetlere geldi.
Başkan, beldeye yaptıklarını bir bir anlattı:
Gazetemizin manşet haberinde bu detayları okuyabilirsiniz.Bu yazımda önemli üç hizmetten bahsedeceğim:
Birincisi su israfı. Malum bu yıl büyük bir kuraklık yaşadık. Başkan, sulamada israfı önlemek için kartlı 45 adet su sayacı koydurmuş. Ayrıca da vatandaşları damlama su ile tarım yapmaya teşvik ettiğini söylüyor.
Benim dikkatimi çeken diğer bir hizmeti yerinde gördük. Hoşumlu Göleti kenarına yaptığı mesire alanı. Kamelyalar, piknik masaları, ocaklar. Tam da göletin kenar boyunca vatandaşların hoş vakit geçirebileceği bir mekan olarak düzenlenmiş. Özellikle yazın çevre köylerden hatta Sorgun’dan, Saraykent’ten piknik yapmaya gelenler varmış. Bu alanda bir de Millet Bahçesi yapılması girişimi olmuş.
Başkan, yakın bir zamanda bu projenin de kesinleşeceğinden bahsediyor.Başkanın bir başka önemli hizmeti de Keser ve Faraşlı mahallelerine yaptırdığı suni çim futbol sahaları. Masrafları Spor Toto karşılamış. Bu sahayı yerinde gördük.. Keser köyü yazın çok daha güzel olur. Keser’e vardığımızda bu güzel havada gençler top oynuyorlardı. Hemen etrafımızı çevirdiler. Çok mutlu olduklarını ve Başkanı sevdiklerini gözlemledim.
İşte Keserli bir gencin bana söyledikleri:“-Hocam, Keser’in nüfusunun çoğu genç. Futbol oynamayı seviyorlar. Öyle ki çevre köylerden top oynamaya gelen takımlardan birisine 35 gol attık. Aynı zamanda köylümüz olan Başkanımıza minnet borçluyuz. Kötü alışkanlıklardan uzak duruyor ve boş zamanlarımızı sporla değerlendiriyoruz.
”Sözün özü; Başkan Ünlü, deneyimini, siyasetteki kozu ve gücünü köyüne, beldesine hasretmiş. Kısa zamanda güzel işler yapmış. Fıkralı hoş sohbeti, izzet ve ikramı ile de bu toprağın insanlarının güler yüzlü temsilcisi.Sorgun Medya Gazetesi’nden Şahin Özmen, Halit Yılmaz, Rasim Doğan ve şahsım adına Sayın Belediye Başkanı Ali Ünlü’ye bize gösterdiği sıcak ilgi için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Bu haber 1007 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN