Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun

Durali Doğan

11 Temmuz 2019, 08:05

Durali Doğan

SORGUN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ
VAROLSUN

 Sorgun’da faaliyet gösteren bir dernek var. Adı: Sorgun Şehit Aileleri Derneği.
 Kurucusu ve Başkanı Çayıralan Tapu Müdürü -yazar Özdemir Kılınç.
 Bu dernek kuruluşunun henüz bir yılını tamamlamadı.
Sorgun’da en etkin çalışan dernek olarak göz dolduruyor.
 Dernek Başkanı Özdemir Kılınç; Yozgat şehitleriyle ilgili iki kitap çalışmasından sonra dernek faaliyetlerini de başarıyla yürütüyor.
 Dernek yönetiminde Nüfus Eski Müdürü Ömer Korkmaz, Eymir Eski Belediye Başkanı Musa Duman, Emekli İmam  Osman Büyük gibi çok değerli hemşehrilerimiz var.
 Bu dernek yönetimi kadar, şehit ve gazilerimizi onore etmek, onları yad etmek, hatırlamak, ailelerine gereken değeri vermek hepimizin en asli görevi.
 Bu görevi en güzel şekilde bizim adımıza Sorgun’da Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yerine getiriyor. Bu dernek neler mi yapıyor!
 Şehitlerimizle ilgili çok şey yapıyor.
 En başta şehitlerimizi ve şehit ailelerini vefat yıldönümlerinde mutlaka hatırlıyor. Şehit ailelerini ziyaret ediyor. Şehit ailerine çocuklarının ölüm yıldönümlerinde şehidin adının yazılı fotoğrafının da bulunduğu bir plaket takdim ediyor. Gönüllerini alıyor. Hal hatır soruyor. Onları teselli ediyorlar.
 Hani güzel bir söz vardır: Asker vurulunca değil, unutulunca ölür” diye.
 Bu sözün ifade ettiği derin anlam şu: Şehitler ölmez ama onları unutursak, onların ailelerini, yakınlarını, onların acılarını unutursak, unutturursak bizim kalbimiz kurur ve onlar o zaman ölür!
 Sorgun Şehit Aileleleri Derneği yöneticileri en son şehit Mustafa Tekgül’ün ailesini ziyaret ettiler.
  Şehit Mustafa Tekgül... 7 Temmuz 2010 tarihinde Batman’da şehit oldu. Şehit olduğu tarihte yine bu sütunda duygularımı şöyle dile getirmiştim:
 “Yine bir karakol baskını, yine şehit. Bu sefer ki ateş Sorgun’a düştü. Hem de şehit haberini inşaat işçisi olarak gittiği İzmir’de alan bir gariban ailenin ocağına.
 Haberi alınca şehit ailesinin Agahefendi mahallesindeki evine gittim. Ana baba günü olmuştu. Şehidin evi ve yakınındaki evler bayraklarla süslenmişti.
 Belli ki şehit Mustafa Tekgül, bu evde tüm hatıralarını bırakarak, geride gözü yaşlı anne, baba ve 4 kardeş bırakarak uğruna canını verdiği vatanı için çarpışarak şehit olmuştu. Bayraklar bu kutsal şehadete şahitlik ediyordu.
 Öğleye doğru bir figan daha koptu. Şehit babası geldiğinde evin önü mahşeri kalabalıktı. Adamcağız koluna girenlerin kucağında yığıldı kaldı. Amsulansla hastaneye kaldırıldı. Annesi zaten kendinde değildi.
 Bu cennet vatanımızda bugüne kadar böyle manzaralarla çok karşılaştık.”
 Aradan 9 yıl geçti. Maalesef şehitlerimiz gelmeye devam ediyor. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.
 Sorgun Şehit Aileleri Derneği’nin değerli başkanı Özdemir Kılınç olmak üzere dernek yönetimini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.Bizim adımıza şehit ailelerinin gönüllerini alıyor,  şehitlerimizi unutturmuyorlar.
 Sağolun... Varolun...

Bu haber 3929 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN