Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İyi Parti'nin Aday Tanıtım Toplantısından Notlar

Durali Doğan

24 Ocak 2019, 09:23

Durali Doğan

 

 

 İyi Parti  Sorgun’da büyük bir gövde gösterisi yaptı.
 Sorgun’da Nizamettin Bulut’u aday göstererek ilk adayını belirleyen İyi parti, ilk aday tanıtımı toplantısını da diğerlerinden önce yaparak seçimi çok iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi.
 Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonunda yapılan aday tanıtımı toplantısına ilgi yoğundu.
 İyi partililer parti genel merkezinden toplantıya katılmak için Ankara’dan gelen Genel Bşkan Yardımcısı Musavat dervişoğlu, Gurup Başkan Vekili Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Ayhan Altıntaş’ı ilçe girişinde uzun araç konvoyu ile karşıladı.
 Konvoyla salona gelen İyi Partililer tanıtım yapılan salonu hınca hınç doldurdu.
 Davetlilerin birçoğunun ayakta izlediği toplantı İyi Parti İlçe Başkanı Fatih Sungur’un selamlama konuşmasıyla başladı.
 Ardından konuşan İl Başkanı Metin Özışık İyi Parti’ye giriş hikayesini anlattı. Partiye en çok emeği geçen Asiye Şimşek ve Ayhan Kılıçarslan’ın sahneye davet ederek salondakilere tanıttı. Çalışmaları için ikisine de teşekkür etti. Bu iki İyi partili bayan salondan büyük alkış aldı.
 Sorgun Belediye Başkan Adayı Harita Kadastro Mühendisi Nizamettin Bulut projelerini açıklarken heyecanlıydı.
 Bu projelerin tamamını haberimizden okuyabilirsiniz.
 Bulut'un konuşmasında belirttiği, bir kültür şehri yaratmak istedikleri bizim için önemliydi. Sorgun Yeşilyurt ve Sorgun Lisesi binalarının yıkılmamasına atıfta bulunarak " Tarih kokan, anıları yaşatan mekanlarımız yıkılmayacak. Rantiyecilere bu şehri dar edeceğiz. Niyetimiz iyi, yolumuz iyi, yolbaşımız iyi, iyilikle çözeceğiz her şeyi." demesi Sorgun'un şehir ruhu, Sorgun'un tarihi, Sorgun'un hafızasına sahip çıkmak istediğini beyan etmesi çok önemliydi.
 Partinin genel başkan yardımcısı Musafat Dervişoğlu’da coşkulu bir konuşma yaptı.
 Dervişoğlu, Başkan adayı Nizamttin Bulut’a seslendi:
 -Ondan sizin adınıza birşey istiyorum. Sorgun'un kültürünün yaşatılabilmesi için anılarının yaşatılması lazım. Çocuklarımıza oyun oynadığınız yerleri gösteremiyorsanız orada kültürde bitmiştir. Tarihte bitmiştir. Onun için en önemli şey anıların yaşatılması ona sahip çıkılmasıdır.Yüksek yüksek katlı binaları şehir merkezine yerleştirmenin bir anlamı yok.
 İyi Parti’nin aday tanıtım toplantısına partinin Grup başkan Vekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun konuşması damga vurdu. Ağıralioğlu, “Milletimizden yönetim emanetini istiyoruz. Eğer bugün kızdığımız gibi bizlerde yanlışlara düşeceksek Allah hiçbirimize iktidar nasip etmesin. Allah nasip ederse yeni bir ümit kürsüsüdür.Millet davasına adanmış uğruna her türlü fedakarlığı yaptığı halde bismillahlarla başlanmış nice kavganın elhamdülillahını görememiş bir neslin yeni ümit kürsüsüdür bu kürsü. " dedi.
 Hitabeti, belagatı, üslubu ve siyaset üstü tarzı ile salondakilere hitabeden Ağıralioğlu bol bol alkışlandı. Yavuz Ağıralioğlu Sorgun’un evladı. Sorgun’dan yetişti. Sorgun Lisesi mezunu..
 Sorgun’un anonim değerleri ile büyüdü.
 Yozgat’ın, Sorgun’un mayasında pişmiş, olgunlaşmış...
 Bizim içimizden biri...
 Keşke her partide bir Yavuz bulunsa bu sıkıntıların birçoğunu yaşamayız.
 Teşekkürler Yavuz Ağırali oğlu...
 İyi Parti’nin aday tanıtım toplantısında; büyük bir coşku vardı, vakur vardı, tevazu vardı. Bir de hemen her partiden gelen insan vardı. Bayanlar da toplantıya büyük ilgi göstermişlerdi.
 Sorgun hak ettiği hizmeti bugüne kadar alamadı.
 Artık Sorgun için yeni şeyler söyleme ve yapma vakti gelmiştir.
 Sorgun için yola çıkan, Sorgun’a hizmet için koşuşturan herkese olduğu gibi Sayın Nizamettin Bulut kardeşimize de Allah nusret versin, güç ve kudret versin.
 Partinin ismi İyi olduğu için değil, iyiler , dürüstler, hakka hukuka riayet eden, ehliyeti ve liyakati destur edinmiş, halkın emin bildiği,güven duyduğu herkes kazansın...
O zaman biz kazanırız, Sorgun kazanır...

Bu haber 3709 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN