Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Sungur ile Doğankent'i Konuştuk

Durali Doğan

15 Mart 2018, 08:24

Durali Doğan

 Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesini ve Belediye Başkan Doğan Sungur’u uzun bir aradan sonra ziyaret etme fırsatı buldum.
 Yazımın başında kısa özgeçmişine bir göz atmak istiyorum bu şirin beldemizin.
 Doğankent’in önceki ismi Peyik.
 Oğuz boylarından “Peykli  Oymağı” tarafından kurulmuş. Çok eski bir tarihe sahip.
 1940 yılında meydana gelen depremde Peyik köyünden 160 kişi hayatını kaybetmiş.  Depremin acılarını tez zamanda saran Peyik, Doğankent adını 1972 yılında alarak belediyelik olmuş.
 Fiziki, ekonomik ve kültürel dokusu ile modern bir belde olan Doğankent ilçe olmaya müsait bir konumda bulunmasına rağmen ne yazık ki bu fırsatı bugüne kadar yakalayamamış.
 Doğankent’in beş dönemdir belediye başkanlığı görevini başarıyla yürüten sayın Doğan Sungur ile uzun uzun Doğankent beldesini  ve yaptığı hizmetleri konuştuk.
 Doğan bey, bu göreve 1994 yılında ANAP hükümeti zamanında gelmiş. ANAP döneminde 2, AK Parti döneminde 3 olmak üzere 5 dönemdir belediye başkanı. Yozgat’ta olduğu gibi, İç Anadolu Bölgesinde bile rekoru elinde bulunduruyor.
 Bunun sırrını sordum kendisine:
 -Hocam, ben göreve geldiğimde Doğankent bir köydü. Çok çalıştım. Hemen hemen tüm sorunlarını çözdüm. Doğankentli hemşehrilerime güven verdim, onlar da bana güvendi.  En önemlisi bana oy versin vermesin, hangi partiden olursa olsun ayırt etmedim. Son seçimde karşıma aday bile çıkmadı. Tek adaydım.
 Başkan Sungur bunları ve yaptığı hizmetleri uzun uzun anlattı:
 Gerçekten Doğankent çok şirin, tertemiz bir belde olmuş.
 Hızlı gelişme sürecinde Doğan Sungur; altyapı, kanalizasyon, içme suyu, yol gibi temel sorunları çözmüş. Beldenin en aşağı 100 yıl içme suyu sorunu olmaz diyor.
 Çevrenin güzelleştirilmesi ve ağaçlandırmaya büyük önem vermiş. 2 milyon civarında çam, akasya ve badem fidanları diktirmiş.
 Şehit Lokman Erkan’ın adının verildiği çok güzel bir park yapmış.
 Beldeye çok amaçlı bir kültür merkezi yaptırmış. Halk nişanını, düğününü, çeşitli sosyal etkinlikleri bu salonda yapıyor.
 Doğan Başkan anlattıkça anlatıyor: “ Hocam 24 yıldır beldeye yaptığım hizmetler saymakla bitmez” diyor. Anlattıklarını yazacak olsam bu sütuna da sığmaz.
 Başkan son olarak sözü şu anda montajı tamamlanmak üzere olan güneşten elektrik üretme projesine getirdi. 1000’in üzerinde güneş panelinin olacağı projenin hem maddi, hem de manevi olarak kendilerine ciddi faydaları olacağını söylüyor. Yakında hizmete girecek olan güneş enerjisi projesi ile ayda belediyemize 70 bin lira bir gelir sağlayacak, bu da bizim iki aylık personel giderimizdir, diyor.
 Heyecan verici bir proje. Başkan da bu projeyi heyecanla anlatıyor. Hem belediye bütçesinde ciddi tasarruf sağlayacak olan, hem de ülke ekonomisine katkı sunacak olan bu hizmet Doğankent halkına hayırlı olur inşallah...
 Doğan bey bu kadar tecrübeden sonra artık hizmetin de, siyasetin de kurdu olmuş.
 Halkıyla, personeliyle, bağlı olup seçildiği  siyasi parti teşkilatıyla müsbet ve pozitif iletişim kurmanın semeresini görmüş.
 Doğan Sungur’a uzun sohbetten sonra şunu da sordum.
 -Gelecek için siyasi veya başka türlü planlarınız var mı? Önümüzdeki seçimlerde yine aday mısınız, diyorum. Başkan “ser veriyor, sır vermiyor”.
 -Ya kısmet hocam diyor. Daha zaman var. Şimdiden birşey demek istemiyorum. Durmak yok, yola devam...
 Bu sözlerde tecrübe süzgecinden geçirilerek söylenen bir söz.
 Hayatta ne kadar uzun yaşadığınız değil, hayatı ne kadar tecrübe ederek yaşadığınız önemli.
 Beldesinde, çevresinde, partisinde sevilen ve sayılan bir kişiliğe sahip Doğan Sungur’un başkanlık görevini uzun soluklu bugüne kadar sürdürmüş olmasının sırrı bu sohbetin satır aralarında yatıyor. 
 Daha nice güzel hizmetlere imza atması dileğiyle, kendisine sağlık, sıhhat, başarı dolu daha nice günler, nice güzel yıllar diliyorum.
 
               

Bu haber 5184 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN