Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Konya İzlenimleri

Durali Doğan

23 Şubat 2017, 08:36

Durali Doğan

SORGUN TSO’NUN KONYA ZİYARETİ İZLENİMLERİ

İki gün önce Sorgun Ticaret Odası heyeti ile birlikte Konya Valisi sayın Yakup Canpolat’ı ziyaret ettik.
Vali Canpolat 2005-207 yılları arasında Yozgat’ta vali yardımcısı olarak görev yaptı.
Yozgat’a önemli hizmetleri geçen sayın Vali Bey bizi çok sıcak karşıladı. Bir saate yakın sohbet ettik. Oda Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun’un Yozgat’ın ticari ve sanayi alanındaki yaptıkları ve yapamadıklarını anlattı.
 Vali Sayın Canpolat’ta Yozgat izlenimlerinden ve Konya’nın tarım, sanayi özellikle imalat sanayindeki yaptığı gelişmelerden uzun uzun bahsetti.
 Vali beyin sözlerinden satırbaşları:
 “2005-2007 yılları arasında Yozgat Vali Yardımcılığı (İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği) görevinde bulundum. Sorgun’a defalarca gittim. Sorgun’un sosyal, ekonomik ve ticari kaynakları zengin. Ama maalesef değerlendirilememiş. Sorgun, Yozgat merkezle bir olarak iyi değerlendirmesi gerekir. Yatırımların Yozgat-Sorgun arasına yapılması Yozgat’ı Sorgun ilçesiyle bütünleştirir, geliştirir”
 Konya’nın ticaret ve sanayisi hakkında da bilgiler aktardı Vali Canpolat:  “Sayın Cumhurbaşkanımızın işçi alımı seferberliğinedestek için  Konya’lı iş adamları 10 bin işçi istihdam edecek. 90 bin Suriyeliye iş verildi. Konya’da iş çok, ama iş beğenmiyorlar.  Konya’ya; tarım, imalat sanayi, enerji gibi dev alanlarda yatırım yapılmaktadır.  5. Organize Sanayi Bölgesinin planlaması sürüyor.Konya’nın mevcut üretim yapısı, alt yapı olanakları, ticari faaliyetleri, lojistik sektöründe gelişmeler, turizm potansiyeli, eğitim sektöründe sağlanan önemli gelişmeler ile dikkat çeken bir ilimiz.”
 Vali beyin anlattıklarını ağzımız açık kalarak dinledik. Uzun tatlı sohbetten sonra teşekkür ederek makamından ayrıldık.
 Konya’da ikinci durağımız 20 bin üyeli Konya Ticaret Odası oldu. Sağolsun Başkan ve yönetim kurulu üyeleri bizleri öğle yemeğinde ağırladı. Yemeğe Vali Sayın Yakup Canpolat’ta şeref verdi.
 Yemeğin ardından “Kardeş Oda” protokolü imzalandı. Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Konya Ticaret Odası arasında karşılıklı işbirliğini sağlamak,  amacıyla düzenlenen “Kardeş Oda” protokolüne
SorgunTicaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk imza koydu.
 Üzeyir Bey “Konya’nın Ticaret ve Sanayi alanındaki kaydettiği gelişmeleri örnek alarak biz de Yozgat olarak artık şeyler yapmalıyız.” dedi.
 Konya Ticaret Odası Başkanı Başkanı Selçuk Öztürk ise;  “Sorgun’a geldiğini, ilçeyi beğendiğini, ama ticaret ve sanayisinin gelişmediğini görünce üzüldüğünü” ifade etti.
 Selçuk bey, Sorgun, Yozgat için üzerlerine düşen görevi yapma sözü de verdi.
 Konya Ticaret Odasından da vedalaşarak ayrıldık. Mevlana’yı ziyaret ettik. Ardından Konya sanayi bölgelerini gezdik. Şunu gördük: Konya büyük bir ticaret ve sanayi devrimi gerçekleştirmiş. 1 milyon 250 bin nüfuslu devasa bir şehir.
 Heyette yer alan kişiler olarak hepimiz imrendik. Biz bunları neden Yozgat’ta yapamadık, yapamıyoruz.
 Oturup düşünmek zamanı geldi, geçiyor bile.
 Sorgun TSO Başkanı sayın Üzeyir Arslan ve yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Sorgun için hep bir arayış ve cesur girişimlerde bulundukları, ayrıca bu ziyarete vesile oldukları için.  Sayın Valimiz Yakup Canpolat ve Konya Ticaret Odası Başkanı sayın Selçuk Öztürk’e bize gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyoruz.

Bu haber 6254 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN