Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SORGUN VETERİNERLİK FAKÜLTESİ

Durali Doğan

09 Haziran 2016, 08:30

Durali Doğan

 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Sorgun Ziraat Odası’nın ortak kullanacakları hizmet binası hizmete açıldı.
 Çok gösterişli açılışa  Yozgat devlet erkanının yanısıra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’da katıldı.
 Her iki oda başkanının gayretleriyle bir yıl gibi kısa sürede yapımı tamamlanan bina, dış görünümü, iç mekan donanımı, çevre düzenlemesi ile Ankara Bulvarı’nda (Sivas Caddesi) estetik cam kaplamalı ilçemize yakışır modern bir mekan oldu.
 Devletin bir kuruş katkısı olmadan tamamen odaların üye aidatlarıyla yapılan binaya TOBB ise 200 bin TL. katkıda bulundu.
 Sorgun’da nerde bir açılış kurdelası kesiliyorsa ben şunu bekliyorum. Halkımızın çoğu da benim gibi düşünüyor:
 Açılışa katılan büyüklerimiz ilçemizi ilgilendiren acaba yeni bir hizmet sözü, yeni bir müjde verecekler mi!
 O gün müjde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan geldi.
 Hisarcıklıoğlu, açılışta fakülte binası yaptırma sözü verdi.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 Mart 2016 Tarihinde Sorgun’u ziyaretinde  ilçemize Veterinerlik Fakültesi açılacağını söylemişti.
 Hisarcıklıoğlu, Veterinerlik Fakültesi’nin binasını 2017 yılında yapmayı taahhüt etti. Açılışın en sevindirici yanı bu oldu.
 Fakülte binası yapımıyla ilgili iki ayrı görüşte olan insanlar var:
 Birincisi; TOBB’un yaptırması iyi olur. Fakülte binası yapılınca açılması da kesinleşir. İlçemiz 4 yıllık bir fakülteye kavuşur.
 İkincisi; Cumhurbaşkanı’nın verdiği söz bakanlara ve tüm yetkiler için emirdir. Cumhurbaşkanının açılacak dediği fakültenin binasını Devlet yaptırmaktan aciz mi! Cumhurbaşkanı söylediyse; devlet binasını yapar, fakültesini de açar.
 Eğer TOBB mutlaka ilçemize bir hizmet getirmek istiyorsa başka ekonomik ve sosyal projelere öncülük yapsın, başka hizmetlere kaynak aktarsın.
 Ben de ikinci kategoridekiler gibi düşünüyorum.
 Binanın yapımı 2017 dendi. Bu 2018’e sarkacak. Yapımı teslimi 2020”yi bulur. Bizim Veterinerlik Fakültesi’nin açılması öğrenci alması da 2023’leri doğru sarkar.
 “Bina yapılsın da okulu açalım” hikayesini biz Sorgun MYO’nun açılışında yaşadık. Vakfın ilk kuruluşundan tam yirmi yıl sonra 2011 yılında bina yapıldı. 2013-2014 öğretim yılında da öğrenci alımı yapıldı. Yani bu hikayeyi tam yirmi yıl dinledik. Bir yirmi yıl daha fakülte hikayesi dinlemek istemiyoruz. Sorgun yüksek okul ve fakülte bakımından çok talihsiz bir ilçe. Umarız aynı süreci yaşamayız.
 Hisarcıklıoğlu açılıştakikonuşmasında bir başka yaramıza daha tuz biber bastı.
 İlçemizin zengin kaynaklarından bahsetti. Sonra da “ Girişimçi çakaramıyorsunuz” dedi.
 Demeye getirdi ki; un, şeker var ama helva yapamıyorsunuz. Girişimci insanınız, müteşebbisleriniz yok. Evet çok doğru. Girişimcimiz yok. Nasıl olsun. Girişimcilerin önünde  de engeller var. Bunların en başında bürokrasi geliyor. Maliye Bakanının bile bürokrasiden dert yandığı bir ülkede girişimci olmak kolay mı! Sorgun girişine tesis kurmak isteyen bir hemşehrimizin altı aydır ruhsat alamadığını yakinen biliyorum.
 Keşke her açılışta böyle müjdeli haberler olsa ne iyi olur.
 Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir Sorgunlu olarak teşekkür ediyorum. Verdiği sözü yerine getirmesini bekliyor, biz de bu sözün takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.
 Başta Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan, Ziraat Odası  Başkanı Hacı Tuzlacık olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Oda üyeleri ve ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun.

 BAHADIN’DA TİYATRO OKULU
 Bahadın’da “Tiyatro Okulu var” desem inanmazsınız. Bahadın’daki ilk ve ortadereceli okullar her yıl bir oyun sahneleyerek Tiyatro Şöleni yapıyorlar.
 Geçen yıllarda benim yazdığım oyunları oynamışlardı. Bu yıl da Okul Müdürü Alper Kapan öncülüğünde bir araya gelerek kendilerinin yazdıkları “Şehitler Ölmez- Çanakkale Geçilmez” adlı oyunu sahnelediler.  O gecede şehitlerimizi yad ettiler.  Okul Müdürü Alper Kapan yönetiminde okul öğretmenleri Nihan Yıldız Ateş ve Gözde Burcu Kekeç'in sahneye koyduğu oyun Bahadın Şehit Ali Akdoğan Ortaokulu ve Bahadın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından oynandı. Bu güzel oyuna emeği geçen Başta okul müdürü Alper Kapan olmak üzere tüm öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyorum.

Bu haber 6822 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN