Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BAŞKAN ŞİMŞEK ADAY OLACAK MI!

Durali Doğan

11 Ocak 2011, 16:57

Durali Doğan

BAŞKAN ŞİMŞEK
ADAY OLACAK MI!

 Kamuoyunu aydınlatmak için her gün gazete çıkarmak, güncel haberleri tarafsız ve objektif olarak yayınlamak , hem de her gün bu işi yapmak gibi bir işin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.
 Zor olan biri işi başarmanın mutluluğunu  bizi sevenlerle paylaşmak senede bir gün de olsa  bir eğitimci, gazeteci olarak bizehaz veriyor.
 Bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiriyoruz.
 Özellikle yerel basın, her türlü güçlüğe rağmen bu yolda hizmetini sürdürüyor.
 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, beraberinde Belediye Encümen üyelerinden Memiş Yakın, Hayati Akyüz  ve belediyenin basın ve halkla İlişkilerden sorumlu sevgili öğrencim Metin Yücel gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kutladılar.
 “Gönül ne çay ister, ne kahve; gönül sohbet ister gerisi bahane” misali bu vesileyle sayın başkanımız ve encümen üyelerimizle sohbet etme imkanı bulduk.
 Belediye başkanımız yapılan hizmetlerden ve yapılacaklardan bahsetti. Halkımızın en çok merak ettiği Hızlı Tren istasyonunun Sorgun’da olup olmayacağına açıklık getirdi. Sayın başkanın verdiği bilgiye göre; Yerköy, Yozgat, Sorgun ve Akdağmadeni’nde kesin birer istasyon konulacak. Sorgun’daki istasyon ise Cemil Çiçek öğrenci yurdunun karşısında olacak.
 Halkımız biraz siyasete hevesliya.  Sayın başkana  halkın esas merak etitği konuyu sordum. Bu seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağını!  
 Bu soruma ne evet, ne de hayır cevabı aldım.   Aday adayı olup olmayacağına henüz karar vermemiş. Ama ciddi olarak bu konuya kafa yorduğunu anladım.
 Önceki seçimlerde Başbakan Erdoğan’ın  belediye başkanlarının milletvekili adaylığına sıcak bakmadığını biliyoruz. Ancak bu seçimlerde sadece “Aday olacak başkanlar benimle görüşmeden görevlerini bırakmasınlar” gibi bir talimat vermiş.
 Sayın Şimşek,  “Adayım veya aday değilim” diye kesin konuşmuyor ama “Sorgun’dan mutlaka bir milletvekili olması gerektiğini, dört vekilden birisinin Sorgun’dan olmasının beklendiğini ” özellikle vurguluyor. “Aday adayı olan belediye başkanları 12 Mart’a kadar görevlerini bırakmaları gerekiyor. Ben de aday olup olmayacağım hususunda kararımı o tarihe kadar vereceğim” diyerek açık kapı bırakıyor.
 Sayın Şimşek göreve geldiği günden beri ilçemize  önemli hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor.
 Sayın başkan, benim kanaatime göre sayın Başbakanla görüşerek aday adayı olacak. Zaten aday olmaması için olumsuz bir neden de yok. Geçmiş seçimlerde yapılan bir yanlışın telafisi için Başbakan’ın Sorgun’a vekil sözü de var. Sorgun’daki AK Partililer bu sözün takipçisi olmalılar.
 O zaman geride ne kalıyor.  Dört vekilden birisi olmak. Bu neden Ahmet Şimşek olmasın! Başkana, “Bu gömlek,  size dar geliyor” diyerek aday olması hususunda istek olduğunu da biliyoruz.
  Bu vesileyle Ak Parti Sorgun’dan vekil çıkaramamanın da ezikliğini 2011 seçimlerinde üzerinden atacaktır. İnşallah bu seçimlerde  Sorgun ihmale uğramaz.
 Bu iyi dileklerimle Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve belediye encümen üyelerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.
 Ayrıca 10 Ocak Pazartesi günü Yozgat’ta  benim de katıldığım tüm yerel basın mensuplarına yemek veren sayın Valimiz Necate Şentürk’e de özellikle teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Bu haber 7188 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN