Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZULÜM KİMSEYE YAR OLMAZ

Durali Doğan

06 Ocak 2011, 16:08

Durali Doğan

ZULÜM KİMSEYE YAR OLMAZ

 Şu fani dünyada hiçbir zulüm payidar olmamıştır. Olmayacaktır da. İsrail’in yıllardır Orta Doğuda yaptığı katliamlar, BM, İnsan Hakları Savunucuları, Medeniyet Havarileri, AB ve daha nice hak ve hukuk savunucularının gözünün önünde yarım asırdır devam edip gidiyor. Bu akan kana, dökülen gözyaşına kim dur diyecek? Kim bu insanlık dramını engelleyecek? Kim çocukların, kadınların, ihtiyarların, masumların katledilmesine göz yummayacak? Emperyalist Batı Medeniyetinin ucube çocuğu Yahudilerin zulmünü, asırlar boyunca dünyanın dört bir yanında kan akıtan; yirminci asırda altmış milyon insanın katline sebep olan savaşları çıkaran batı medeniyeti mi engel olacak?
 Kominizim çığırtkanlığı altında yalnız kendi milletinden kırk milyon insanı katleden Rusya mı? Mao Faşizminin anlayışıyla dokuz milyon Çin halkını, bir milyondan faza Doğu Türkistanlıyı tarlalara gömen; göz kamaştırıcı bir medeniyeti olduğu iddia edilen Çin mi? Yoksa otuz milyon Kızılderili’nin kafa derisini yüzerek yok eden; ABD mi? Hayır asla! Dünya’da, İsrail demiyorum Yahudi zulmünü ortadan kaldıracak bir güç yok. O güç bir zamanlar Osmanlı dünyasında vardı. Aynı Osmanlı coğrafyasında; yalnız Yahudi zulmünü değil; dünyadaki bütün zulümleri ortadan kaldıracak ruh yine var. Ancak bu ruhlar da Emperyalistlerin ya uşağı olmuş, ya maşası olmuş, ya da savunucusu olmuştur. Gölgelerle savaşmak için uğraşan kahramanlar yok değil; ancak onların uğraşlarına kulak verecek hangi izan sahipleri var.
 Dün, kendi vatanına ihanet etmek pahasına “özür kampanyası” başlatanların bayrak ellerinde sokaklara çıkıp; “Yahudileri Telin Edebilecek” bir cesaretleri olsaydı; o zaman onların; iyi niyetli olduklarını, yandaş olmadıklarını, güdümlü olmadıkları anlayabilirdim. Ne yazık ki Türkiye’deki pek çok grupta olduğu gibi onlardan da bir ses çıkmadı. Bir kısmı da yapılan itirazlara bile alaya alacak; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Başbakanı Tayip Erdoğan Beyin uğraşlarını gaale alamayacak şekildeki yazılarını köşelerine taşımaktan geri kalmadılar.
 Bu ülkenin Milli menfaatleri; iç ve dış siyasetinin temel dayanağı hiç şüphesiz Orta Doğudaki barıştan geçer. İnsanlığın yüreğinde kangren olmuş acıları dindirmeden Yahudi Devletinin ayakta kalması asla mümkün değildir. Zalim emperyalizmin şımarttığı Yahudiler, kanlı ellerini insanlığın üzerinden çekmeden dünyada barış ve huzurun payidar olması imkânsızıdır. Yalnız, Orta Doğu’da değil; bütün dünyadaki zulmü ve haksızlığı ortadan kaldıracak dünyada tek millet var. O da hiç şüphesiz Türk Milleti’dir. Ancak bu millet de üzerine ölü toprağı serpilmiş gibidir.
 Bizi Viyana’na götüren Osman Gazi’nin; Fatih’in, Yavuz’un ruhu; yedi düvele karşı mücadele verdiğimiz Çanakkale Ruhunu ve Kurtuluşu Savaşı ruhunu bu millet, yeniden kazanmazsa yapılacak bir şey yoktur. Biz millet olarak (bir kısmımız) yapılan zulüm karşısında ancak yüreğimizin çığlıklarını ifade etmekten öteye gidemiyoruz. Yoksa İslâm Âlemi, gerçek manada İslâm’ın ruh kökünü yaşayan bir anlayış içinde olsa; İsrail zulmü de, ABD zulmünü de tükürüklerimizle boğarız. Gazze’deki şehitlerin ruhu şad olsun!

Bu haber 2427 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN