Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Ak Parti'nin Vekil Listesi

Durali Doğan

14 Nisan 2015, 07:56

Durali Doğan


7 Haziran seçimlerinde kazanabilmek için her il ve ilçe mutlaka içlerinden çıkan bir adayın listeye girmesini, listede de seçilebilecek bir sıraya konmasını arzu eder.
 Şahsen ben de bir Sorgunlu olarak her seçim öncesi yazılarımda dile getirdiğim gibi; gerek iktidar, gerekse muhalefet partilerinden olsun Sorgun’lu bir hemşehrimizin TBMM’de olmasını çok istemişimdir.
 AK Parti’nin kurucusu olan hemşehrimiz merhum İlyas Arslan’ın 2006 yılında vefatından sonra 22 Temmuz 2007 seçimlerinde AK Parti Sorgun’u es geçmiş Sorgunlu bir adaya listede yer vermemişti.
 Yozgat’ın Bekir Bozdağ’ın da Bakan olduğu bu dönemde beklentileri büyüktü.  Beyin ve beden göçünün yaşandığı, işsizliğin gittikçe arttığı, bazı şeyler yapılsa bile halkımızın beklentilerine tümüyle cevap verilemedi.
 İlk sıradaki AK Parti’den bir dönem milletvekiliği yapan Abdülkadir Akgül ismi sürpriz olmadı. Çünkü; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen, partisine her kademede hizmet eden birisi olarak tanındı.
 Yozgat’ın vekilleri arasında listenin ikinci sırasındaki Sorgunlu hemşehrimiz Ertuğrul Soysal’da vardı.
 Ertuğrul Soysal bu dönemde Sorgun için birşeyler yapma gayretinde oldu. Ama yine çok eleştirildi.
 Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal’a yöneltilen en büyük eleştiri “Bakan Bekir Bozdağ’ın gölgesinden ayrılmıyorlar, bir gölge gibi onu takip ediyorlar” oldu.
 İddia o ki, Ertuğrul beyin ikinci sırada yer almasında Bekir Bozdağ’ın çok büyük etkisi oldu.
 Kendisi 3 dönem kuralına takılan Bozdağ, Sorgun’u Ertuğrul Soysal’a emanet etti.
 Bekir Bozdağ’ın  “Yozgat siyasetinden elini çekmeyerek  Yozgat milletvekili aday listesini kendi siyasi geleceğine göre hazırladığı” bile iddia edildi.
 Listenin bir veya ikinci sırasında yer almasına kesin gözüyle bakılan, TBMM Onur Ödülü sahibi bilim adamı Sorgunlu hemşehrimiz Taner Demirer’in hiç listeye alınmaması da tabanda tepkiyle karşılandı.
 AK Parti teşkilatı 2007’de yapılan hataya düşmemek için mutlaka Sorgun’dan bir adayın listeye girmesini istiyordu.
 Temayül yoklamasında tercih edilen AK Parti tabanından Sorgun adayı olarak Taner beyin listede yer alması için büyük baskılar oldu.
 Sorgun’dan iki aday olmayacağına göre tercih edilen Ertuğrul Soysal oldu.
 Yozgat’ın, ilçelerinin ve ilçemiz Sorgun’un; göç, işsizlik, gelişememe, büyümeme, kabuğunu kıramama gibi önemli sorunları var.
 Çevre iller arasında en geri kalmış il Yozgat!
 Yozgat, AK Parti’nin 12 yıldır kalesi olduğu halde, maalesef halkımız verdiği oyun karşılığını hakkıyla alamamıştır.
 AK Partili vekiller sorunları hep Bakan Bozdağ’a havale etti. Artık Bakan Bekir Bozdağ yok. Sorunları Bakana havale etme dönemi bitti. İş vekillere düşecek. 
 Yeri gelmişken şunu da yazmadan geçemeyeceğim: Halkımız seçtiği vekili bazı önemli günlerde yanında görmek istiyor. Mesela, Sorgun Birinci Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışına Ertuğrul Soysal katılmayışıda çok eleştirildi.
 Tüm vekillerin özellikle Ertuğrul beyin geçmişte Yozgat’ın, Sorgun’un yaşadığı kayıpları telafi etmesini, özellikle Yozgat’la ilçemiz Sorgun’u birleştirecek, bütünleştirecek, birlikte geliştirecek yatırımların yapılmasına öncülük etmesini, ilimizin temel sorunlarını çözecek çalışmalar yapmasını bekliyoruz.

Bu haber 6396 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN