Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SORGUN GÖLBAŞI TESİSLERİ

Durali Doğan

01 Aralık 2010, 15:38

Durali Doğan

SORGUN GÖLBAŞI TESİSLERİ

  Sorgun’un en güzel yerlerinden olan İkikara göleti önümüzdeki yıllarda halkımızın daha çok ilgi duyacağı, zaman geçireceği mesire yerlerinden birisi olmaya aday.
 Dün Gölet Gölbaşı tesislerine uğradım. Tesislerin kurucusu Ethem Yücel’in çayını içtim, gölet üzerine, gölete yaptığı  tesislerle ilgili uzun bir sohbetimiz oldu. Ethem Yücel göleti 15 yıllığına kiralamış. Hemen kenarına yaptığı tesislerde müşterilerine canlı canlı balık ziyafeti veriyor. Güzel bir çevre düzenlemesi yapmış. Gölete bir de motorlu tekne atmış.
 Her zaman şunu söylüyorum. Gölet Sorgun’un denizi. Bu denize sahip çıkalım, güzelleştirelim, halkımıza denizi ve yeşiliyle vakit geçirme yeri kazandıralım.
 Bütün bunların gerçekleşeceğini  dün o tesisleri görünce anladım.
 Ethem Yücel gölet için çok şeyler düşünüyor. Onlardan bahsetti bana.
 Yücel ”15 yıl sazan, 25 yıl da alabalık yetiştirmek için göleti kiraladığını, gölete bu yıl 100 bin adet sazan yavrusu bırakıldığını, yıllık 25 ton kapasiteli  alabalık ve sazan balığı üretiminin yapılacağını, Gölette balık tutmanın yasak olduğunu ancak profesyonel oltacılara açabileceklerini” heyecanla anlattı.
 Bu kiralama işinden önce aileler özellikle gölet kenarında bazı nahoş insarın davranışlarından kaçınarak gitmiyorlardı.
  Bunun da önüne geçilmiş.
  Artık herkes ailesiyle tesislere çekinmeden gelebiliyor, akşam üzeri gölet manzarası seyrediyorlar. Sadece göletin canlandırılması ve halkımızın zevkle gidebileceği, vakit geçirebileceği yer olması Ethem Yücel’in gayretleriyle olmaz.
 Göletin canlandırılması için Belediye ve mülki yöneticiler de destek vermeli.
 Ethem Yücel bunu açıkça dile getiriyor: 
 - Sayın kaymakamımız ve sayın belediye başkanımızdan da destek bekliyoruz. Bize yardımcı olsunlar. Göletin etrafındaki ağaçlar , çamlar yeşermeye başladı. Etrafına yürüyüş yolları, bisiklet yolu gibi spor yapılabilecek alanlar yapılırsa halkımızın buraya gelmesi daha kolaylaşacaktır. Böylece göleti Sorgun’a kazandırmış olacağız.
 Kaymakam bey, özellikle gazetemizi ziyaretinde Göleti’in Sorgun halkının istifadesine sunulması gerektiğini, bu amaçla göletin canlandırılmasının çok önemli olduğunu” dile getirmişti. Belediyemizin de destekleriyle gölet canlandırılmalı.
  Sorgun büyüyor, gelişiyor. Jeotermal enerjisi Sorgun’a hayat veriyor. O bakımdan Allah’ın bize bahşettiği doğa, tarih ve suyumuz örnek ve Sorgun’a özgü  projelerle hayata geçirilmeli, Ethem Yücel gibi nice girişimci hemşehrilerimiz de bundan cesaret bulacak, hizmete talip olacaklardır.

Bu haber 7934 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN