Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Daha Güzel Sorgun İçin

Durali Doğan

14 Ocak 2015, 08:08

Durali Doğan

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, beraberinde Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Metin Yücel'le birlikte dün gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kut¬ladı.
Gazeteciler Gününde sayın başkanımızla ilçemizle ilgili hususları bir kez daha konuşma fırsatı bulduk.
İlçemizin sorunları ve Belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Havalanı
2. Organize Sanayi Hızlı Tren gibi.
Belediye başkanımız "Bu gibi büyük projelerin tamamlanmasıyla birlikte Sorgun'un büyük sıçrama yapacağını, kimsenin Sorgun'un önünde duramayacağını" üzerine basa basa belirtiyor.
Başkan Şimşek'in takip ettiği bir diğer proje de ilçemize yapılacak olan Arıtma Tesisi. Sorgun için hayati önem taşıyan en elzem yatırım olan Arıtma Tesisi yapım işinin son aşamaya geldiğini öğrendik.
İlçemiz hızla büyüyor, gelişiyor. Yöneticilerimiz başta olmak üzere, içinde yaşayan halk olarak bu hıza ayak uydurmamız lazım.
Sohbet esnasında belediye başkanımızdan samimi bir de özür geldi. Bazı mahallelerde yaşanan su sıkıntısına belli ki çok üzülmüş. Açık açık özür dilerken şunları söyledi:
-Yer altı sularının debisi düşünce, şebeke suyunu etkiledi. İlçemizin yüksek yerlerinde maale¬sef su sıkıntısı yaşadık. Bunun için halkımızdan özür diliyorum. Sorunu Doğanlı havzasında saniyede 25 litre su veren bir kuyu açarak4-5 gün önce çözdük. O bölgede bir kuyu daha açacağız. Şu anda ilçede su sıkıntısı yok.
Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek'in göreve geldiği günden beri ilçemize önemli hizmetler yaptığını biliyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz.
Yukarıda saydığımız yatırımların da hayata geçirilmesiyle Sorgun daha gelişecek, güzelleşecek, canlanacak.
İlçemizin eksikleri yok mu var tabii ki.
Sorgun Adliyesinde personel yetersizliği olduğunu belirttim. Görev yapan 1 yazı işleri müdürünün gayretine rağmen hizmette yetersiz kaldığını, vatandaşların bundan muzdarip olduğunu dile getirdim.
Bunu birkaç kez gazetemizde yazdık. Vekilimiz Sayın Ertuğrul Soysal'a da ilettik. Fakat bu hususta hiçbir gelişme olmadı.
Bir diğer hususta Noter hizmet yerinin dar olması. Noter kardeşimiz kusura bakmasın ama vatandaşlar bu durumdan rahatsız. Bir Sorgunlu olarak Noter hizmetinin geniş ve rahat bir mekanda hizmet verilmesini istemek en tabi hakkımız.
Kaplıcalar- Beğendik kavşağında meydana gelecek kazaların önlenmesi için sinyalizasyon yapılması.
Bütün bunları niye yazıyoruz. Daha güzel yaşanılabilir Sorgun için... Selam gazetesi olarak bu çorbada tuzumuz varsa ne mutlu bize.
Değerli Başkanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, tüm meslektaşlarımın gününü bir kez daha kutluyorum.

Bu haber 6623 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN