Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

PKK şehre indi

Durali Doğan

10 Ekim 2014, 10:07

Durali Doğan

Güneydoğuda ve yurdun dört bir tarafında yakıp yıkan şehir eşkıyası PKK’lılar hayal ettikleri günlere kavuşmanın şımarıklığı ile herşeyi tarumar ediyorlar.
 Kobani'ye saldıran terör örgütü IŞİD'e tepki gösterme bahanesiyle bazı şehirlerde gösteri yapan gruplar, polise taş ve sopalarla saldırıp, banka şubeleri ve siyasi parti binalarını tahrip etti, resmi ve özel araçları yaktı. Diyarbakır, Mardin, Van, Batman, Muş ve Siirt'te ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 Ölenlerin sayısı 23 oldu.
 Bu hainler üzüm yemek değil bağcı dövmek istemektedirler. Kurt ve kuzunun hikayesi gibi.
  Kurt kaynağın üst tarafından su içmektedir, kuzu ise alt taraftadır.
 Kurt, kuzuya "suyumu bulandırma" der.    Kuzu ise "Ben aşağıdayım nasıl senin suyunu bulandırabilirim" diye cevap verir.
 Kurt ise kuzunun suyunu bulandırdığında ısrar eder çünkü niyeti zaten onu yemektir.
 PKK’lı şehir eşkıyaları da sözde “Kobani”yi bahane ederek Türkiye’yi kan gölüne çevirip menfur emellerine ulaşmak istemektedirler.
 Ağrı’nın Patnos ilçsinde iznini geçiren bir hemşehrimiz internette paylaştığı bir yazıda aynen dünkü gözleriyle gördüğünü şöyle anlatmış:
 “Bulunduğumuz yerde(Patnos'ta) her yer karıştı. Dünden beri her taraf yakılıp yıkılıyor. Kobani'deki çatışmalar sırasında İŞİD tarafından başları kesilerek öldürülen 15 kişiden 1'i Patnosluydu. Bu kişinin cenazesi gelince olaylar başladı. Atmler yakıldı parke taşları söküldü, çöp konteynırları yollara saçıldı, belediye otobüsleri yakıldı dün. Bugün de Belediye ve belediyeye ait araçlar yakıldı. Hayat durma noktasına geldi. Can kaybı yok şu anda ama şehre verilen maddi hasar çok fazla. Şimdi de kürdistan bayrağı dikildi şehre.. Olaylar devam ediyor...”
 Bu karmaşanın nedeni belli: Patnos gibi bir çok ilçeye ile PKK Kürdistan bayrağı dikip, alçak emellerine ulaşmak istiyorlar.
 Türk ve Türk milletine karşı nefretleri her fırsatta ortaya çıkıyor.
  Bir topluluktaki suçlular, yine o topluluktaki temiz insanlardan rahatsız olur. Temizleri de kendilerine benzetmeye çalışırlar.
 Kanlı yüzünü gösteren bölücü terör örgütü haince saldırılarda bulunup, nice canlar aldı. Hergün şehit cenazeleri kaldırıldı. Bu acı tablolar hepimizin yüreğini dağladı.
 Sonuç ne!
 Sonuç çok acı.
 PKK artık dağda değil, ilimizde, ilçemizde, sokaklarımızda, caddelerimizde.
 Damarımızda dolaşan kan gibi vücudumuzun her yerinde.
 Gelin temizleyin, nasıl temizlerseniz.
 Şehirler ateşe veriliyorsa, bayrağımız yakılıyorsa, Atatürk büstleri parçalanıyorsa, bunu yapanlarla ne kardeşliği, ne anlaşması, neyin çözümünü konuşacağız. Şehitlerimizin hepsi de vatanımızın onuru, şerefi, bayrağı ve bölünmezliği için şehit oldular.
 Gelin bu onura, bu şerefe, bu ideale sahip çıkalım.
 Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayalım.
 Bu gerçeği görelim artık!

Bu haber 6344 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN