Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Ertuğrul Soysal'a Sorular ve Cevapları

Durali Doğan

25 Ağustos 2014, 08:05

Durali Doğan

          Hafta sonu AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, AK Parti Sorgun İlçe Başkanı Mustafa Özdemir, il genel meclisi üyeleri ve bir grup partili gazetemizi ziyaret etti. 
           Sayın Soysal’la, Sorgun’un sorunlarını, yapılan ve yapılacak olan hizmetleri, önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı gibi birçok konuyu açık açık konuştuk.
           Sayın Soysal, sorduğumuz her soruya açık ve samimi bir şekilde cevap verdi. Yanımızda telefonla arayarak sorunları ilgililere aktardı.
           Ertuğrul beye, ilçemizle ilgili ilettiğimiz hususları ve aldığımız cevabi bilgileri sizlerle de açık açık  paylaşmak istiyorum:
           Soru - Sorgun MYO’nun son durumu nedir?
           - Sorgun MYO’na bu yıl Muhasebe Uygulamaları Bölümü’nün yanında Turizm ve Otelcilik Bölümü de açıldı. Bu bölüme 22 tercih yapıldı. Ek kontenjanla birlikte öğrenci sayısı 30’a çıkacak.
           Soru - Cumhurbaşkanlığı seçimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
           - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sorgun Tayyip Erdoğan’a %76 gibi rekor oy verdi. Halkımıza teşekkür ediyoruz.
           Soru - Şeker Fabrikası kavşağına yapılan Çekerek Üst Geçit ne zaman hizmete girecek?
           -Çekerek üst geçidi tarla sahipleriyle yaşanan anlaşmazlık nedeniyle yavaşladı. Ancak mesele yakında çözülerek üst geçit de bu yıl tamamlanacak.
           Soru- Yıkılan Osmanlı Kaplıcanın yerine ne yapılacak?
           - Yıkılan Osmanlı Kaplıcası yerine Termal Turizmi canlandırması beklenen 5 yıldızlı termal tesisler yapılacak.
           Soru - Fen Lisesiyle ilgili neler söyleyeceksiniz?
           -İlçemize Fen Lisesi açılması için çok büyük gayret gösterdik. Ben bizzat Bakan Nabi Avcı ile görüştüm. Çok şükür ilçemize Fen Lisesi kazandırdık. Bu yıl eğitim öğretime başlayacak.  Fen Lisesi diye bilinen Yeni Çeltek’in 2 milyon yardımda bulunduğu binanın da yakında yapımına başlanacak.”
           Soru - Yozgat’ın Bakanı, Yozgatlı olan Bakanları var. Meclis Başkanı var. Sorgunlu milletvekili var. Ama ne yazık ki  Yozgat’ı Sorgun’u çevre illere bağlayan yolları berbat. Yozgat’ın en büyük sorunu olan bölünmüş yol sorunu nedense hala halledilemedi?
           - En büyük sıkıntımız yol. Müteahhitlerle yaşanan sıkıntılar sonucu bölünmüş yol çalışması gecikti. Yozgat’taki bölünmüş yollar için 10 milyon ödenek çıktı. Çalışmalar hızla sürüyor. Sorgun- Sarıkaya arası ise bu yıl bitecek.
           Soru - Adalet Bakanımız olduğu halde Sorgun Adliyesinde personel sıkıntısı var.  Yozgat merkezinde 7-8 civarında yazı işleri müdürü varken, aynı iş yoğunluğu olan Sorgun’da 1 yazı işleri müdürü ile tüm işler yapılmaya çalışılıyor. Bu sıkıntı nasıl giderilecek?
       - Sorgun adliyesinde 1 yazı işleri müdürünün bütün işleri yürütmesi tabii ki imkansız. Yazı işleri müdürü konusu ve adliyemizin diğer ihtiyaçlarını sayın Adalet Bakanımıza da ileteceğim. Bunu en kısa sürede çözeceğiz.
           Soru- Sorgun Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı yok. Acil bir doğum için Yozgat’a gidiliyor. Sorgunlu doktor bir vekil olarak bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz!
           -Hastanede Kadın Doğum Uzmanının olmaması üzücü. Kadın doğum uzmanları için kura çekimi yapılacak. Girişimde bulunduk. Hastanemize 1 kadın doğum uzmanı verilmesini bekliyoruz.
           Soru- Sorgun Devlet Hastanesindeki alımlarda usulsüzlük yapıldığı iddiaları hem Hastane Başhekimine, hem de Kaymakam lık makamına şikayet dilekçeleri ile iletildi. Bu iddialara ne diyorsunuz?
           -Hastanemizle ilgili böyle iddiaların olması hiç de iyi bir durum değil. Bunu yeni öğrendim. Biz AK Parti hükümeti olarak hiçbir yolsuzluğun, usulsüzlüğün arkasında durmayız. Sözü edilen iddialar resmiyete intikal etmiş olup, soruşturma başlatılmıştır. Gereği yapılacaktır. Bunun takipçisi olacağım.
 Yaklaşık bir saat süren bu sohbette yeri gelmişken Ertuğrul beyden sorunun cevabını almak istedim:      
           Soru - Önümüzdeki seçimlerde Yozgat’tan değil de, Ankara veya İstanbul’dan aday olabileceğiniz söyleniyor. Böyle bir durum var mı, aklınızdan geçeni öğrenmek istiyoruz?
           -Hocam, ben Yozgat’tan yine milletvekili aday adayıyım. 15 yıllık meslek hayatım süresince Yozgat’a hizmet ettim. Tercihim Yozgat, Sorgun olur. Bir dönem daha halkıma hizmet etmek istiyorum.
           Bu sorularımıza samimi olarak cevap veren, bizleri bilgilendiren, aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmamıza vesile olan milletvekilimiz sayın Ertuğrul Soysal’a teşekkür ediyoruz.
                Kendisine Sorgun’un sorunlarını aktardığınız zaman bire bir ilgilendiğini gördüm. Hatta yukarıda bahsettiğim bazı konularda bizzat ilgili birimleri yanımızda arayarak sorunları hemen aktardığına şahit oldum. Ancak Sorgunla ilgili bazı konularda bir iletişim eksikliği olduğu veya Sorgun’un sorunlarının kendisine geç veya eksik aktarıldığını belirtelim.
               
           Not: Okuyucularımız “ 12 Ağustos 2014 tarihli gazetemizde yayınlanan “Sadir Durmaz’a Sorular” başlıklı köşe yazımla ilgili olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Sayın Sadir Durmaz’dan bir cevap geldi mi?” diye soruyorlar. Hayır henüz bir cevap gelmedi. Bu notu da sizlerle paylaşmış olayım.

Bu haber 1782 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN