Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun Emniyet Müdürleri Görevine Başladı

Durali Doğan

21 Ağustos 2014, 15:32

Durali Doğan

           Önceki gün Sorgun yerel basını olarak, ilçe emniyet müdürlüğü görevine başlayan Sorgun İlçe Emniyet Müdürü sayın Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ettik.
     İlçe emniyet müdürümüzle birlikte, yeni atanan 4. Sınıf emniyet müdür yardımcıları Nadir Koçak ve Erdem Sarı beyleri yeni görevlerinden dolayı tebrik ederek, başarılar diledik.
       Bu ziyaret hem bir tanışma, hem de ilçemizin asayiş, trafik, güvenlik ve huzuru üzerine sohbet fırsatı yakalama açısından önemli bir buluşma oldu.
   Hasan Arslan beyin memleketi Şanlıurfa. Çeşitli yerlerde başarılı görevler yapmış. Diyarbakır’dan ilçemize atanmış.
       Genel olarak bir Sorgun değerlendirmesi yaptıktan sonra ilçemizin özellikle polisi ilgilendiren sorunları hakkında uzun uzun konuştuk.
                Müdür beye ilçemizin en önde gelen sorunlarını aktardık:
- Başta trafik,
-Madde bağımlısı gençler,
 -Asayiş,
-Mobesenin son durumu
-Şahinciler
            Önceki İlçe Emniyet Müdürü sayın İbrahim Üney 2013 yılında ilçemizde meydana gelen asayiş olaylarının bir değerlendirmesini basınla paylaşmış, ”Sorgun’da suç oranlarında gözle görülür ve rakamlara dayanan bir azalma olduğunu” ifade etmişti.
     Müdür beye suç oranlarının azalmaya devam edip etmediğini sorduk.
Aldığımız cevap şu oldu:
              -“İlçe yazın çok nüfus alıyor. Gerçek nüfusunu nerdeyse ikiye katlıyor. O oranda da suç oranları artıyor. Ama biz yazın ve her mevsimde suç oranlarının düşürmek için önlemlerimizi alıyoruz.”
            Geçen haftalarda Bonzai kullanan bir gencin ölümünden gündemin birinci maddesi olan madde bağımlısı gençlerin ilçemizde asayiş sorunlarının başında geliyor.
 Müdür bey de aynı tespiti yaptı:
 -“Sorgun’da asayiş sorun larının başında madde bağımlısı gençler ve şahinciler geliyor. Madde bağımlısı gençlerimizin ve özellikle ailelerin bilinçlenmesi açısından önümüzdeki günlerde bir takım seminer ve konferanslar vererek ailelerimizi ve gençlerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz”
    Gençlerimizi, ailelerini bilinçlendirmek için eğitim seminerleri, konferanslar çok önemli. Ama bu madde bağımlısı gençlerin barındığı mekanları da kontrol altına almak, onların barınacağı ortamı ortadan kaldırmakta önemli.
            Birkaç defa gazetemiz Selam’da dile getirdiğimiz o mekanlardan birisi de Atatürk Bulvarı kavşağındaki boş arsa. Etrafa mikrop saçan kavak ağaçları ve adam boyu otlarla ve her türlü pislik içeren bu yerin mevcut durumundan kurtarıl ması için kimse bir şey yapamıyor. Dokunulmazlığı olan bu mekan; madde bağımlısı gençlerin, köpeklerin, kaçanın, göçenin, yılanın, çayanın mekanı. Burası mikrop yuvası. Her ne hikmetse buraya kimse dokunamıyor. Madde bağımlısı gençler güpe gündüz bu otluk ve ağaçlıkların içerisinde istedikle rini yapıyorlar. Mahalle sakin leri ve bulvar esnafı olarak mutazarrır olduğumuzu, buranın bir bataklık olduğunu, bu bataklığın kurutulmasına vesile olmasını bir kez de ilçe emniyet müdürümüze ilettim.  Bakalım ne olacak!
     Bütün bunları konuşurken, Müdür beyin, göreve başlayalı daha iki hafta olmadığı halde ilçemizin sorunlarını yakından bildiğini gördük.
      Müdür bey, “Sorgun’u daha huzurlu bir ilçe haline getirmek için 24 saat gece- gündüz demeden hizmet edeceklerini” vurgulayarak kararlılığını ifade etti.
     Trafik sorunu için de bir çağrı yaptı: Özellikle Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı, Cengiz Topel Caddesi ve Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinde vatandaşlarımızın park yaparken biraz daha dikkat etmelerini” istedi.
 “Şahinciler” de konuştuğumuz konular arasındaydı.
    Beğendik kooperatifi çevre yolunda gecenin bir yarısında yarış yapan Şahinciler var. Atatürk Bulvarında bile güpe gündüz gösteri yapan, çıkardıkları acayip eksoz sesleriyle halkı rahatsız eden Şahinciler var.  Bu sorunun da müdür beyin gündeminde olduğunu duyunca umutlandık.
 Sorgun polisi, bugüne kadar halkımıza hizmet noktasında birlik ve beraberlik içerisinde güven verici bir çalışma yürüttü, yürütüyor. Yeni atanan polis müdürlerimiz de de bu ışığı gördüğümü söyleyebilirim. Yeter ki halkımız rahat ve huzurlu olsun.
      Tabii biz de vatandaş olarak her şeyi polisten beklemek ye-rine, dikkatli, tedbirli ve sorumluluklarımızı da bilerek yaşamamız ve polisimize yardımcı olmamız, hiç çekinmeden her türlü şüpheli şahsı, olayı 155 polis telefonuna bildirmemiz lazım.
 Müdür bey ve yardımcıları hakkında ilk kanaatimi belirteyim:
 -Açık yürekli, görev aşkıyla dolu, heyecanlı, hoşsohbet, diyaloğu seven, ekip ruhuyla sorunları çözme iradesi gösterebilecek bir ekip.
            Bu duygu ve düşüncelerle, İlçe Emniyet Müdürümüz sayın Hasan Arslan ile birlikte, Emniyet Müdür Yardımcılıkla -rına atanan 4.Sınıf Emniyet Müdür Yardımcıları Nadir Koçak ve Erdem Sarı beylere hayırlı uğurlu olsun dileklerimle ilçemize hoş geldiniz diyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Bu haber 1567 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN