Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Bu İş Yeri TSO Üyesidir

Durali Doğan

10 Nisan 2014, 08:18

Durali Doğan

            2003 yılında kurulan ve 11 yıldır hizmet eden Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyeti olarak bir ilk gerçekleştirildi.
            Zaman zaman oda üyeleri şundan şikayetçiydi: “Oda bugüne kadar ne yaptı. Bir belge almaya vardığında para istemeden başka ne yaptılar” diye eleştirenlerin bu çalışma birazcık olsun yüreğine su serpti.
            Oda Başkanı seçildikten sonra birşeyler yapmaya çalışan, Oda üyeleriyle samimi iletişim kuran, onların gönlünü almakla kalmayıp, yurt dışına iş gezileri düzenleyerek, Oda’ya arsa alarak hizmet binası yapma hususunda gayret gösteren Başkan Üzeyir Arslan, “Yarım alma, gönül alma” misali Oda üyesi esnafları tek tek ziyaret ediyor.
             Dün, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ile yönetim kurulu üyelerinden Kadir Kılıç, İbrahim Dıvrak, Ercan Önal ve Oda Sekreteri Muhsin Salman gazetemizi ziyaret ederek gazetemize üyelik belgesi takdim ettiler.
             Çerçeveli olarak hazırlattırılan “Bu İşyeri Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Üyesidir” levhasını büromuza astık.
             Bu levha ile verilen iki mesaj var:
             Birincisi; Sorgun’un gelişmesi, büyümesi için  Sorgun Termal Şehri  ve  Kerkenes gibi bir tarihi bir zenginliği olduğunu dikkat çekmek. 
             Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan’da bunu teyit ederek “Sorgun’un Termal Turizm ve Tarihi değerlerine sahip çıkan bir kent olması gerektiğini” vurguluyor.
             İkincisi: Üyeler, Oda yöneticilerinin bugüne kadar kendilerini ziyaret etmediğinden, sadece Oda’ya aidat ödemekten başka  karşılığında bir hizmet alamamaktan sitemkardılar. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin üye esnafları ziyaret edip, üyelerin her türlü maddi manevi sıkıntılarını paylaştıkları mesajını vermeleri bu yargıyı yıktı. Takdir edilecek bir çalışma oldu. Üyeler, ilk defa hatırlanmış olmaktan memnunlar.
             Gazetemizi ziyarette Başkan Üzeyir Arslan ve yönetim kurulunun değerli üyeleri ile biraz Sorgun, biraz siyaset konuştuk.
             Ama ortak paydamız tabii ki Sorgun oldu.
              Üzeyir bey“Bu faaliyetteki amaçlarının “Sorgun ilçesinin geleceğini belirleyecek olan Termal Turizm ve Kerkenes Harabelerinin bulunduğu tarihi zenginliğe dikkat çekmektir.” olduğunu dile getirdi. 
             Arslan“Termal kaynaklarımızı, kaplıcaları mızı tanıtarak, ilçemize yatırımcı kazandırmak için Oda olarak bize düşe ne görev varsa yerine getirmeye hazırız” diyor.
 Sorgun; sosyal, ekonomik ve kültüre değerleri,Türkiye’nin merkezinde yıldızı parlayan, gelişen, modernleşen bir ilçe.
              Zengin maden yatakları, Jeotermal enerjisi, tarihi kökleri, Müteşebbis iş adamları, kültürel değerleri ile marka olabilecek bir ilçe.
             Bunun için başta Sorgun TSO olmak üzere sivil toplum örgütlerine de büyük görevler düşüyor.
             Yeter ki bu değerlerimizin farkına varalım. 
             “Gönül alıcı” böyle bir çalışma ve nazik ziyaretleri için Başkan Arslan ve Oda yönetim kurulu üyelerine ve Oda personeline teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bu haber 1610 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN