Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Ahmet Şimşek'in Üçüncü Zaferi

Durali Doğan

31 Mart 2014, 10:59

Durali Doğan

          Seçmenler 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için dün sandığa gitti. Sorgun'da da seçim huzur ve sükunet içerisinde geçti.
          AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat'ta ve Sorgun'da yine birinci parti oldu. Sorgun'da AK Parti ve MHP arasında geçen çok zorlu yarışta kazanan Ahmet Şimşek oldu. Seçim karargahında sonuçlar açıklandığında büyük bir coşku vardı. Azmin, kazanmanın coşkusuydu bu. AK Parti'nin adayı Ahmet Şimşek ve MHP'nin adayı Ergin Gül arasında geçen seçim yarışında seçmen üçüncü kez Ahmet Şimşek'te karar kıldı. Mevcut belediye başkanı olarak seçimi kazanan Şimşek ilçemizin siyaset tarihinde de üst üste belediye başkanlığını üç defa kazanan birisi olarak tarihe geçti.
 
           Yapılan tahminlerde her ne kadar AK Partililer belediyeyi ezici bir çoğunlukla tekrar alacaklarını iddia etseler de, Sorgun'un belediyecilik geçmişinde hiçbir parti üst üste seçimi alamadığı için MHP'nin bu seçimde iddialı olduğu ve seçimi alacağı iddiası çok güçlü idi. Ancak görüldü ki seçmen inadına önce Tayyip Erdoğan ve iktidar, sonra aday dedi. Sorgun halkı yine AK Parti'ye resmi olmayan sonuçlara göre 15019 oy vererek iktidara ve iktidarın adayı olan Ahmet Şimşek'e bir beş yıl daha hizmet etme fırsatı tanıdı ve Şehr-i Emin ünvanı verdi. MHP ise belediyede 11161 oyda kaldı. AKP tam 3858 fark attı. Ahmet Şimşek 2004 seçimlerinde MHP'ye 2641, 2009 seçimlerinde 2731 fark atarak belediye başkanı olmuştu. Bu sefer ise 3858 oy farkıyla seçimi alması seçmenin iktidardan hala beklentileri olduğu ve belediye başkanını iktidar partisinden seçerek iktidarın nimetlerinden faydalanmak istediği mesajı verildi. Aynı zamanda Cemaat- MHP- CHP ittifakına da verilen bir cevap oldu. İlk on yılda ilçemize önemli hizmetler yapan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, seçim sürecinde yöneltilen eleştirileri de dikkate alarak bu dönemde ilçeye muhakkak ki daha iyi hizmet edecektir. AK Parti seçim karargahında yaptığı konuşmada bir pehlivanın hikayesini anlatan Şimşek "Bu görevi üçüncü kez bana layık gören halkıma çok teşekkür ediyorum. Biz bu seçimi seçim karargahımızın açıldığı gün kazanmıştık. Ancak birileri trilyonlar saçarak bu seçimi kazanacağını düşündüler. Bizim halkımızın oyu namustur. Oy parayla satın alınmaz. Sizler banan şeref madalyası taktınız. Bunun hakkını vereceğim." dedi.
 
         Siyasette artık birilerine çamur atmak, belden aşağı vurmak, birilerini kullanarak adaylara leke atmak tutmuyor artık. Bu dönemde sayın Şimşek, on yılda yaptığı hizmetleri, yapamadıklarını, bunları niçin yapamadığını önüne çıkan engelleri, ekibini gözden geçirerek samimi bir özeleştiri yaptığı takdirde AK Parti'ye bu seçimde halkımızın verdiği destekle daha güzel, kalıcı hizmetler yapabilir. Ona bu sefer de oy veren Sorgunlunun beklentileri boşa çıkmaz. 30 Mart tarihinde "Kayserili olmak" isteyen halkımız sayın Şimşek'ten, AK parti iktidarından hem genel, hem de yerel bazda önemli hizmetler beklemektedir. Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, her partiden seçilen belediye meclisi üyelerini, il genel meclisi üyelerini kutluyor, yeni dönemdeki görevlerinde başarılar diliyorum. Yarın seçimleri değerlendirmeme devam edeceğim.

Bu haber 6705 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN