Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Coğrafya Çalıştayı ve Sorgun

Durali Doğan

25 Kasım 2013, 07:36

Durali Doğan

COĞRAFYA ÇALIŞTAYI VE SORGUN

 22- 23 Kasım 2013 tarihlerinde ilçemiz Sorgun’da “Coğraf ya’ da Yeni Yaklaşımlar ve Yeni Eğilimleri Çalıştayı” yapıldı.
 Birinci günkü açılışa ben de katıldım.
 Değer verdiğim ve öğretmeni olmakla her zaman gurur duyduğum sevgili öğrencim Prof. Dr. İhsan Bulut’un koordinetörlüğünde yapılan çalıştaya ilk gün ilgi yoğun oldu.
 Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer UÇAR, Kaymakamımız Levent Kılıç, Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, sunumu yapacak öğretim görevlileri ve coğrafya öğretmenleri vardı.
 Sorgun gelişen, büyüyen, güzelleşen bir ilçe. Belediye Başkanımızın konuşmasında söylediği gibi Sorgun dünyanın da tam ortasında.
 Doğu-batı-güney- kuzey yollarını birleştiren bir kavşak noktasında.
 Şeker Fabrikası, Maden ocakları, Jeotermal enerji ve en önemlisi dünya rezervinin büyük bir oranı Sorgun’da bulunan Uranyum kaynakları ile ileride kendisinden söz ettirecek, geleceği parlak bir ilçede yaşıyoruz.
 Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Y. Doç. Dr. Ahmet Ertek’in konuşmasında değindiği gibi  Coğrafya’da Yeni Yaklaşımlar ve Yeni Eğilimleri’n önem kazandığı bir dönemde , böyle bir çalıştayın ilçemizde gerçekleştirilmesi çok mühim.
 Bu çalıştaya ev shipliği yapan Sorgun belediyesi bu çalıştay gibi, diğer etkinliklere de katkı sağlayacak güçte.
  Bu çalıştay gibi diğer akademik toplantı ve etkinlilerin ilçemizde yapılmasını çok önemsiyoruz. İlçemizin tanıtımı açısından önemli. İlçemiz bu imkanlara da Allah’a şükür sahip.
 Çalıştayda  konuşan sayın rektörümüz “Sorgun Meslek Yüksek Okulu inşaatının devam ettiğini, bu okulda 30 öğrencinin öğrenim gördüğünü, 6 öğretim görevlisinin Sorgun’a tahsis edildiğini” ifade etti.  Rektör sayın Uçar’ın Sorgun’a özel bir önem verdiğini biliyoruz. Çalıştayın Sorgun’da yapılması da o ilginin işareti. Yeri gelmişken sayın Uçar’dan bir ricamızı da iletmeden geçemeyeceğim. Yılan hikayesine dönen şu Meslek Yüksek Okulumuzun inşaatının bir an önce bitirilerek hizmete açılmasını istiyoruz..
 Çalıştayda çeşitli üniversitelerden 10 kadar öğretim üyesi Yüzen adalar, Küresel iklim değişikliği, alternatif enerji kaynakları, doğal afetler ve yönetimi, ekolojik sorunlar, proje hazırlama teknikleri, coğrafi bilgi sistemleri ve öğretim etkinlikleri ile ilgili Coğrafyanın yeni ve popüler konuları üzerine sunum yaptılar
 Değerli hocalarımıza da ilçemize teşrifleri, bu kıymetli bilgileri bizlerle paylaştıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz.
 Yarın kutlayacağımız 24 Kasım Öğretmenler Günü arefesinde coğrafya öğretmenlerini güzel ilçemizde bir araya getirerek böyle, faydalı ilmi bir çalıştaya imza attıkları için sevgili Prof.Dr. İhsan Bulut’u tebrik ediyorum.
 Ayrıca Çalıştaya destek veren kurum amirlerimize, çalıştayda sunum yapan değerli hocalarımıza bir Sorgunlu olarak şükranlarımı sunuyorum.
  Sevgili İhsan Bulut Sorgun’a olan burcunu ödedi. Darısı diğer Sorgunlu akademisyenlerimize..

Bu haber 6794 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN