Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

MHP'nin aday adayı Yılmaz Kılıçarslan

Durali Doğan

13 Eylül 2013, 08:08

Durali Doğan

Üç dönem belediye başkanlığı döneminde ilçemize önemli hizmetler yapan Yılmaz Kılıçarslan MHP’den aday adayı.

 “Siyasi geçmişim ve siyasi partiler yelpazesindeki yerim bütün Sorgun halkının malumudur.” diyerek yola çıkan Kılıçarslan 6 aday adayı arasında bu süreçte en çok enerji sarfedenlerden.

 Sorgun siyasetine damgasını vurmuş, doğru, dürüst, ilçemize az veya çok belediye başkanı olarak hizmet etmiş birisi olan Yılmaz Başkanı 1968 tarihinde ortaokul yıllarında tanımıştım.

 MHP’den il genel meclisi üyeliği de yapmış olan merhum Hüseyin Şeker bizim köye sağlık ocağı yapıyordu. O yıllarda Hüseyin Şeker ve Yılmaz Kılıçarslan köy köy gezer MHP’yi anlatırlardı. İşte o yıllarda ülkücü hareketle tanıştım. Köyümüz Duralidayılı’da bir düğünde  ülkücülerin bir zamanlar meşhur “Yaylalar”türküsünü söyleyerek halay çektiklerini, rahmetli Hüseyin Şeker’in birkaç el silah attığını hatırlarım.

  MHP’nin siyasi tarihinde ayrı bir yeri olan Yılmaz Kılıçarslan hayatının her safhasına, ruhuna, bedenine Ülkücü-MHP ruhunu sindirmiş bir kişi.

 Bir insan olarak onunda mutlaka eleştirilecek yanları vardır. Ancak MHP’ye olan inancı, Türk milliyetçiliğine olan sadakatı, onun yetiştirdiği ülkücü gençlerin başının yere düşürecek bir davranışı olmamıştır.

 İmarı, yolu, suyu olmayan köy durumundaki bir Sorgun’a üç dönem belediye başkanlığı yapmış, o günün imkanlarıyla hizmet etmeye çalışmıştır.

 Kim ne derse desin hizmetlerinde, takip ettiği siyasetinde, davranışlarında mutlaka eksikleri gedikleri, yaptıkları yapamadıkları olmuş, ama dürüst ve güvenilir kişiliğine zerre kadar kara nokta kondurmamıştır.

 Aday adayı olduğunu açıklamasından sonra eleştirenler olduğu gibi, bu göreve layık olduğu kanaatinde birleşenler de var.

  MHP seçimi Yılmazla kazanır diyenler olduğu gibi;

 -Üç dönem belediye başkanlığı yaptı. İki defa da girdiği seçimi kaybetti. Artık yeter. MHP’ye yaptığı hizmetlerin karşılığını üç dönem yaparak aldı. Biraz da arkasından gelen genç ülkücüler, yetiştirdiği insanlar MHP’ye gönül vermiş kişiler görev yapsın. şeklinde eleştirenlerin olduğunu da belirtelim.
 Bu soruları Yılmaz beye ilettim. Yüzyüze bunları konuştuk.

 O da diyor ki;

 -Ben bu davaya gönül verdim. Tepeden inmedim, bacadan düşmedim. Kırk günlük değil, kırk yıllık MHP’liyim. Bu göreve tecrübem, inancım, hizmet aşkım olduğu için talibim. MHP teşkilatı, halkımız kimi tercih ederse etsin, yeter ki gözümüz arkada olmasın. Türk milliyetçiliği bayrağını sahibine teslim etsin.

 Böyle dese de, açıklanan aday  MHP tabanını memnun etmez ise Yılmaz beyin adaylık mücadelesi kendisinden duymadım ama benim tahminim devam edecek.

 Bir eleştiri de;
 - Yeni bir vizyonu, Sorgun için hangi yeni projeleri var? Klasik belediyecilik dönemi geçti. Belediye başkanlığı döneminde teşkilatları toparlayıcı olamadı. Küstürdükleri oldu. Çekilsin köşesine bilgi ve birikimlerinden, tecrübelerinden, siyaset deneyi minden faydalanalım.  Ağabeylik yapsın.

 Bu eleştirilerin birçoğuna ben de katılıyorum.

 Ama Yılmaz beyin oturmuş bir seçmen kitlesi olduğunu, sevenlerinin bulunduğunu da göz ardı edemeyiz.

 Yılmaz beye rağmen, aday gösterilmese bile, görüşlerini onu dışlayarak, geleceğe yönelik öngörülerini kaale almadan hareket edilmesi, bir aday belirlerken diğer adayları küstürerek seçim kazanılamayacağı gerçeğini görmek lazım.

 Yılmaz beye başarılar diliyorum. Sonuç Sorgun için inşallah hayırlı olur.

Bu haber 7311 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN