Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

MHP'nin aday adayı Muhsin Bölükbaşı

Durali Doğan

11 Eylül 2013, 08:03

Durali Doğan

Sorgun’da MHP’den aday odayı olan Satılmış Batur ve Tahir Demirel’le ilgili yazımdan sonra bugün de sizlerle Muhsin Bölükbaşı hakkındaki görüşlerimi paylaşa cağım.
 Muhsin Bölükbaşı MHP’den aday adaylığı açıklamasını ilk defa gazetemiz Selam’da yaptı. 
 Bu süreçte Muhsin beyi daha yakından tanıma fırsatı buldum. 

 Bölükbaşı, Karakız’lı kahraman  Gazi Osman Çavuş’un köylüsü.

 34 yıl gibi ömrünün yarısını Almanya’da geçirmiş. Dişiyle, tırnağıyla hayatını kazınmış, gurbette bu kadar yıl alın teri dökmüş. Çile ve cefaya katlanmış ama beldesini, ilçesini, fikrini, fikriyatını unutmamış.

 Kişiliği, duruşu ve üslubu karşısındakine güven veriyor.
 Günümüzde oportünist (faydacı) davrananların inadına O “Partim ve davam” diyebilmektedir. Rahmetli Alparslan Türkeş’in zamanında Avrupa’daki federasyon bünyesinde ve MHP teşkilatlarında görev almış.  Samimi bir ülkücü, ölümüne MHP’li.

 Partisi kadar Sorgun’u çok seviyor. Bu sevgisini “Hedefim partimizi ve davamızı Türkiye’de ve Sorgun’da iktidara getirerek bu yolla vatandaşlarımıza hizmet etmek." sözleriyle ifade ediyor.
  Aday adayı olarak İşletmeci- Turizimci özelliğini öne çıkaran Bölükbaşı, Avrupa’da belediyecilik hususunda değişik belediyelerde incelemelerde bulunmuş. Avrupa satndartlarında bir belediye başkanı olacağı ve belediyecilik yapacağı sözünü veriyor.
 İşletmeci- Turizimci kimliği ve mesleğiyle ”Sorgun’daki termal turizm potansiyeline dikkat çekerken  “Sorgun’u termal kaynakları, kaplıcaları ile geleceğin marka şehri” yapmaya talip.
 Bu süreçte bütün bunları Sorgun halkına, parti teşkilatına ne kadar anlatabildi!
 Düşüncelerine kaç kişiyi inandırdı!

 Kendisine aday adaylığını açıkladığı günü şu soruyu sormuştum:
 -İsminiz gündeme geldiğinde “O da kim” diye çok soran oldu. Sizi pek az insan tanıyor. Bu sizin için dezavantaj değil mi!

 -Olsun hocam. Sizin eksi gördüğünüz benim  en büyük artım. Az tanınıyorsam bu kusur değil. Beni eleştirmek isteyenler hakkımda konuşacak bir malzeme bulamayacak. Neyimi eleştirecekler. Ben milliyetçiyim, ülkücüyüm, MHP’liyim, Sorgunluyum. Vatanımı , milletimi seviyorum. Var mı ötesi!

 Bu sözlerden sonra aradan geçen zaman zarfında Muhsin beye hak verdim. Siyaset çok acımasız. Eğer bir göreve talipseniz, vitrine çıktıysanız deyim yerindeyse “ipliğinizi pazara döküyorlar”.
 Hele partilerin adayları belli olsun. Gör o zaman meydanlarda söylenenleri.

  -“Bu da kim” diyenler, onu yakından tanıdıktan sonra hakkında güzel sözler söylüyor. Bu sözler ilgililere mesaj olarak ulaşır mı, aday gösterilir mi bunu önceden kestirmek zor.
 Değerli hemşehrimiz Muhsin Bölükbaşı’na başarılar diliyorum.

 TEPKİLERE TEŞEKKÜR


 “Sorgun’da MHP nereye gidiyor” başlıklı köşe yazımdaki bir paragraf çok tartışıldı. Bununla ilgili daha çok olumlu benimle aynı görüşte olan veya az da olsa olumsuz tepki veren hemşehrilerimiz oldu. Tepki veren herkese teşekkür ediyorum. O paragrafı bir kez daha paylaşmak ihtiyacı duydum.
 “Türkiye’nin bir çınar gibi kökü derinlerde olan, Türk milletinin ve devletinin birlik ve beraberliğinin çimentosu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yozgat’ta ve Sorgun’da kaybettiği kaleleri yeniden ele geçirmesi vereceği siyasi ve ekonomik mesajlara bağlı olduğu kadar, hem MHP tabanı, hem de Sorgun halkının istediği;  inançlı, duruşu kadar geçmişi ve geleceğiyle güven veren, “Davasının Adamı” tarifine uyan, hem MHP teşkilatı hem de Sorgun’un içinden yetişmiş, toparlayıcı bir adayla mümkündür.”   Bu paragrafta olumsuz tepki verecek ne var! Tepki MHP misyonuna mı, yoksa bu tarife uymayan adaylara mı? Bunu anlayamadım!

 2014 Yerel Seçimlerinde MHP’den Sorgun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan isimleri değerlendirirken aday adaylarından herhangi birisini destekleme, öne çıkarma, kamuoyunu etkileme gibi bir amacımız olmadı, olamaz. Sadece güzel ilçemizin belediye başkanlığına talip insanların hangi partiden olursa olsun eğmeden bükmeden fotoğrafını çekiyoruz. Eğer aday adayları asıl yüzünü gizliyor da fotoğrafı üzerinde oynamalar yapıyor, yaptırıyor, fotoşopla düzeltme gayretine giriyorsa o da bizim sorunumuz değil.

Bu haber 7217 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN