Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Sorgun Siyaseti Hareketli

Durali Doğan

07 Haziran 2013, 08:30

Durali Doğan

29 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerde siyasi partilerden Sorgun belediye başkanlığına aday olacak kişiler aday adaylıklarını açıklamaya devam ediyorlar.
   
 AHMET ŞİMŞEK TEK ADAY

 AK Parti’den iki dönemdir başkanlık görevini yürüten sayın Ahmet Şimşek üçüncü kez bu göreve talip olduğunu 10 Ocak 2013 tarihinde ilk defa gazetemize açıklamış "Yarım kalan projeleri tamamlamak üzere, partimiz uygun görür, halkımız da isterse üçüncü defa göreve talibim. Başbakan Yardımcımız sayın Bekir Bozdağ'da bize vize verdi. Kısmetse adayım" demişti.

 Bu beklenen açıklamadan sonra sayın Şimşek, özellikle AK Parti teşkilatından olumsuz bir tepki almadığı gibi, o günden beri partisinden karşısına bir aday adayı da çıkmadı.

 Başkan Şimşek’in yaptığı hizmetleri takdir edenler de, yapamadıklarını eleştirenlerinde olmasına rağmen,  adaylık sürecinde parti teşkilatından büyük destek aldığı aşikardır.

 Önümüzdeki günler ne gösterir bilemeyiz ama, aldığımız intibaya göre bir sürpriz olmazsa; sayın Şimşek’in karşısına başka bir adayın çıkmayacağı ve partisinden tek aday olarak seçimlere girmesine kesin gözüyle bakılıyor.
 
 MHP’DE ADAY ADAYLARI
 
CHP ve Saadet Parsi’nde belediye başkanlığı için henüz bir adaylık çalışması yok.
 Gelelim MHP’ye.

 MHP; Sorgun’da geçmişten bugüne kadar belediye seçimlerinde hep güçlü görünen bir parti.
 Başkanlığı ya MHP almış, ya diğer partiler.
 Sorgun’da MHP-ANAP, MHP-RP, MHP -AKP var.
 Son iki dönemde seçimi kaybeden MHP bu seçimi kazanmak için elinden geleni yapacak.
 Malum, seçimler parti teşkilatı ve adayla kazanılıyor.
 MHP’de belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan isimler şunlar:
 Eğitimci Satılmış Batur. Antalya Gündoğmuş ilçesi ilçe milli eğitim müdürü. Ahmetfakılı beldemizden.
 Makina Mühendisi Tahir Demirel. Saraykent ilçesine bağlı Kamberli köyü doğumlu.  Halen MHP’den Sorgun Belediyesi meclis üyesi. Yozgat Makina Mühendisleri Odası il temsilcisi.
 Duyumlarımıza göre; Karakız kasabası doğumlu yurt dışında çalışan Muhsin Bölükbaşı’nın da aday adayları arasında ismi geçiyor.

YILMAZ KILIÇARSLAN MHP’DEN ADAY ADAYI


 Ve bugünkü gazetemiz Selam’da aday olduğunu açıklayan Sorgun Eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan’da bu kervana katıldı.

 Sorgun’da üç dönem belediye başkanlığı döneminde ilçemize önemli hizmetler yapan sayın Kılıçarslan’da aday olduğunu ilk defa gazetemize açıkladı.

 Yılmaz başkan “Şahsım itibariyle son üç ay içerisinde halkımızın ferdi olarak bu sorgulaması üzerimde dayanılmaz bir manevi baskı oluşturmuş bulunmaktadır. Allah (c.c.)nasip ederse Sorgun Belediye Başkanlığına aday olmayı düşünüyorum. Siyasi geçmişim ve siyasi partiler yelpazesindeki yerim bütün Sorgun halkının malumudur.” diyor.

 Sayın Kılıçarslan’ın bu açıklamasıyla Sorgun siyaseti bugünden itibaren ısınmaya başladı bile. Kılıçarslan’ın adaylık açıklaması  enine boyuna mutlaka değerlendirilecektir.

 Sorgun siyasetine damgasını vurmuş, doğru, dürüst, sevilen kişiliği ile ilçemize üç dönem belediye başkanı olarak hizmet etmiş birisi olan sayın Kılıçarslan’ın adaylığı Sorgun kamuoyunda olduğu kadar MHP’de ve diğer partilerde  bugünden itibaren çok tartışılacaktır.

 Adını zikrettiğim mevcut aday adaylarından kim aday olursa olsun her biri içimizden yetişen değerli insanlar. Bu adaylar arasında kim aday gösterilir onu kestirmek zor. Ama bildiğimiz tek şey; tepeden inme, kimsenin pek tanımadığı , emrivaki sürpriz adayların açıklanması MHP tabanını ve Sorgun kamuoyunu pek memnun etmeyeceğidir.

MHP’LİLER PİKNİKTE BULUŞUYOR
 Pazar günü ise MHP’nin pikniği var. Yaklaşık ikibin kişinin piknikte bir araya gelmesi bekleniyor.


 Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın da katılacağı piknik; MHP’nin derlenme, toparlanma ve Sorgun’da mahalli seçimlere start verme toplantısı olabilir.

 Seçim tarihi yaklaştıkça önümüzdeki günlerde sürpriz gelişmeler olabilir.
 Bekleyip göreceğiz...

Bu haber 7175 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN