Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kürdistan'a Hoşgeldin

Durali Doğan

07 Mart 2013, 08:54

Durali Doğan

               Abdullah Öcalan 16 Şubat 1999’da özel bir ekip ve özel bir uçakla Türkiye’ye  getirildiği zaman Türk Bayrağı önünde resmi çekilmiş, onu getiren görevliler uçak Türk hava sahasına girince "Ülkene hoş geldin Abdullah Öcalan" demişlerdi.

                PKK Terör olaylarının başından beri ölen 30 bin kişinin ölümünden sorumlu tutulan terörist başı özel bir mahkemede yargılandı, idam cezasına çarptırıldı ve İmralı’ya kondu.

                İdam cezasına çarptırılan teröristbaşı bitti, tükendi derken aradan geçen 14 yıl içerisnde öyle güçlendi ki eli kanlı örgütü içeriden idare eder, Türkiye’yi yönetenlere emir verir, Anayasa yapar, barış ilan eder duruma geldi.

                Bunları nerden öğrendik; terörist başıyla yapılan görüşmelerin gizli tutanakları yayınlanınca...
                Anayasa yapacak olan komisyon bir yıldır çalışıyor ama henüz vatandaşlık tanımı üzerinde “Türk’mü diyelim, Türkiye vatandaşlığı mı diyelim, Türkiyeli mi diyelim, şu Türk kavramını nasıl anayasa kitabından silelim” diye tartışırken terörist başı vatandaşlık maddesini İmralı’da yazdırmış bile:

                 -“Özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.”

                Anayasa komisyonu uğraşa dursun teristbaşı işi bitirmiş bile. Şimdi kamuoyunda öyle bir beklenti psikoljisi verdiler ki sanki PKK hemen yarın silahını bırakıp Türkiye’yi terkedecek!
 Hiç de öyle demiyor bebek katili:

                - Tek taraflı bir çekilme olmayacak. Çekilme parlamento kararı ile olacak. Başbakanın dediği çekilsinler onlara karışmayız demesiyle olmaz. TBMM onaylayacak, çekilme komisyonla olacak.

                Bu sözler yenir yutulur cinsten değil. Düpedüz Türkiye Cumhuriyetini yönetenlere emir veriyor. Bebek katili, AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebileceğini söylüyor ve “- Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz.” baklasını ağzından çıkarıyor:
                “APO’yu bitirdik” dediler. Stratejik hatalar yaptılar. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.”

                 Bebek katili üzerine basa basa “bir rejim değişikliği olacak” derken hiçbir şeyi gizlemiyor, saklamıyor ve devam ediyor:

                -Hakan Fidan tutuklansa, sonra sıra Başbakan’a gelecekti. Darbeyi önleyebileceğimi fark ettim ve süreci başlattım. Ve bebek katili en büyük bombasını patlatıyor, güya sözde barış olmazsa , büyük savaşı ilan ediyor:

                -Köylere geri dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var, İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var. Başarılı olursam, Ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak.

                Türk devletine meydan okuyan, hala canilik besleyen, Türk milletinin, onuruna, haysiyetine, gururuna hakaret eden bebek katilinin bu sözleri yerine, bu tutanağı kimin sızdırdığı tartışılıyor ve gerçekler aziz miletimizden saklanarak, bile bile yanlış adres gösteriliyor.

                Apo bütün bunları on yıl önce söyleseydi yer yerinden oynardı. Milletmiz artık alıştırıldı. Terörist başı yakalandığında söylenen sözü yakında yeni versiyonu ile duyarsak şaşırmayalım:

                "Kürdistana geldin. 
                  Başkan sayın Abdullh Öcalan"

Bu haber 7428 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN