Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Beyzade Türkü Evi Buluşması

Durali Doğan

28 Şubat 2013, 08:27

Durali Doğan

Yozgatlı gönül dostları- şair- yazar ve aşıklarımızla- geçen hafta bir akşam “Beyzade Türkü Evi’nde” buluştuk. Deyim yerindeyse “felekten bir gece” çaldık.

 Sazlı- türkülü, şiirli, halaylı bir geceydi.

 Yozgatımızın medari iftiharı başarılı sunucumuz Yasemin Doğru, bize birkaç defa bu mekandan bahisle, güzel bir ortamın olduğunu söylemiş, bir araya gelmemizde ısrarlı olmuştu.

 Önceleri sadece Yasemin Hanımın hatırını kırmamak adına söz vermiş, geleceğimizi söylemiştik.
 Verdiğimiz sözü yerine getirerek Sorgun’dan, Yozgat’tan, Yerköy’den şair ve aşık arkadaşlarımızla akşam “Türkü Evi’nde buluştuk.

 İlk defa loş ışıklar altında bir buluşmaydı bu.

 Gecenin organizesini yapan Yasemin Hanım, o güzel sunumuyla  bütün arkadaşlara söz hakkı verdi. Şiirler. türküler, konuşmalar.  Eğlence, kültür, nostalji bir aradaydı.

 Şairlerimiz gönüllerince şiir okudu, Yerköy’lü ozanlarımız Aşık Kadir Öğren ve Ozan Neşet İçöz gönüllerince türkü söylediler.

 Zaman sınırlaması yoktu. Herşey güzeldi.

 Birliğin, dirliğin, beraberliğin  fotoğrafıydı bu buluşma.

 Sağolsunlar Yozgat basını da bizleri yalnız bırakmadılar. O geceyi objektifleriyle belgelediler.
 Türkü Evi buluşmasında Yozgat’tan Yusuf Koç, Ekrem Gürer, Sorgun’dan M. Ali İlbaş, Hüseyin Adak, Hüseyin Gök, Yerköy’den Kadir Öğren, Neşet İçöz, İsmail Kahraman, Şahin Bağcı, Yaşar Boz’da vardı.
 Yozgat’ımızın gülen yüzü, Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci-Sunucu Yasemin Doğru ve Araştırmacı yazar Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın bey o gecede bize bir de sürpriz yaptılar.

 Sorgun Şair Yazarlar Aşıklar Kültür ve Araştırma  Derneği'nin  (SOYAŞAD) 10'ncu kuruluş yıldönümünü bir kez de Yozgat merkezde kutlama için pasta hazırlatmışlardı. Derneğimizin kuruluşunu bir kez de Beyzade Türkü Evi'nde pasta keserek kutladık. Pastayı Ahmet Sargın hocamla birlikte kestik. Pasta üzerinde şu yazıyordu: “Sorgun Şairler ve Yazarlar Derneği 10. Yılınız kutlu olsun.” Dilerim Yoşayder’de on yirmi yıllara erişir. 

 Çay, pasta, canlı müzik, ozanların türküleri, şiirler derken gönüllerimiz hoş oldu, gerçekten ortamdan çok memnun kaldık.

 Gecenin sonunda Ahmet Sargın hocamın geceye katılanları tek tek tanıtması ve kapanış konuşmasından sonra gönül dostlarıyla halay çektik.

 Beyzade Türkü Evi’ndeki buluşmamız  Yozgat Ağırlaması ile sona erdi.

 O gecede yaptığım konuşmada da söyledim. Bizler bir araya sadece türkü söylemek, şiir okumak için gelmiyoruz. Bilgi ve birikimlerimizi, hatıralarımızı, hayat tecrübelerimizi, edindiğimiz kültürümüzü, özellikle Yozgat için beslediğimiz duygu ve düşünceleri, memlekete sevdasını paylaşmak, kültür alışverişinde bulunmak için bir arada oluyoruz. İyi de oluyor. Ben şahsen çok faydalanıyorum. Diğer arkadaşların da bu durumdan memnun olduklarını adım gibi biliyorum.

 Yoşayder Başkanı değerli kardeşim Ahmet Sargın hocamın  Yozgat kültürünün, aşıklarının, şairlerinin tanıtılmasında olduğu gibi bu organizede büyük emeği var. Kendisine ve dernek yönetimine teşekkür ediyorum.

 Yasemin hanım Türkü Evi buluşmasında teredütlerimizi yaşatarak giderdi. Her ailenin burada huzurlu bir ortamda canlı müzik dinleyerek eğlenebileceklerine şahit oldum. Bu güzel ortamı sağlayan mekan sahiplerini kutluyorum.

 Yasemin Hanıma teşekkür ediyorum, böyle güzel nezih bir ortamda buluşmamıza vesile olduğu ve SOYAŞAD için hazırlattığı sürpriz pastası için.

  Ahmet beyin derneğinin yönetim kurulu üyesi olan Yasemin hanım Yoşayder için büyük şans. Bu birlikteliğin güzel organizelere vesile olmasını diliyor ve temenni ediyorum.
 

Bu haber 6852 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN