Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Vergi Haftası

Durali Doğan

26 Şubat 2013, 08:25

Durali Doğan

Vergi Haftası; Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Sayın Sıtkı Karslıoğlu, Müdür Yardımcıları Kemalettin Güngör ve personelin Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı, Daha sonra Kaymakam Bey, Belediye Başkanı ve sivil toplum örgütü temsilcileri ziyaret edildi,

Hafta dolayısıyla Vergi Dairesi Müdürü sayın Sıtkı Karslıoğlu, Müdür Yardımcısı sevgili Kemalettin Güngör birlikte gazetemizi de ziyaret ettiler. Vergi Haftasıyla ilgili çalışmaları neler yaptıklarını, neler yapacaklarını anlattılar. Haftayla ilgili, vergi bilinciyle ilgili güzel, faydalı bir sohbetimiz oldu.

Müdür bey "Vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödemelerine" vurgu yaptı. Hafta içerisinde Vergi Bil-inci'ni artırmak için çeşitli etkinlikler yapacaklarını dile getirdi.

Ayrıca vatandaşın vergi konusunda bilinçlenmesi ve Vergi Haftası etkinliklerinin kamuoyuna duyurulmasındaki yayınlarımızdan dolayı bize teşekkür etti.

Bu haftanın amacı vatandaşa çeşitli etkinliklere vergi bilincini anlatmak.

Heryıl böyle de oluyor.

Vergi toplamakla mükellef müdür ve amirler üzerine basa basa vatandaşlardan şunu istiyor:

"Vergi toplumsal bir sorumluluk. Vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödesinler. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almada vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki aylarda vermeleri gereken gerek şahıs, gerekse kurum vergi beyannmelerini gerçeğe uygun vermelerini hatırlatmak istiyoruz. "

Böyle Vergi Haftası gibi özel haftalar çok önemli. Yetkililer o konuya yoğunlanarak kamuoyunu aydınlatıyor.

Kemaletin Beyin etkili ve anlaşılır bir şekilde öğrencilere vergi bilincini anlattığı konferanslar dizisi devam ediyor. Güngör, bugün Sorgun merkez Osmançavuş İlköğretim Okulu'nda "Vergi" konulu bir konferans verecek.

Öğrencilere verginin öneminin anlatılması mühim. Çünkü vergi bilinci, yurttaşlık bilinci körpe dimağlardan, sevgili çocuklarımızdan başlaması, bu bilincin temelinin önce okullarda atılması lazım.

Vergi bilinci mükelleflere olduğu kadar daha küçük yaşlardaki çocuklarımıza anlatılması bence daha büyük önem arzediyor.

Çocuklarımız vatandaşlık haklarını ve sorumluluklarını küçük yaşlarda öğrenirlerse, bu bilince küçük yaşlarda varırlarsa bugün yaşanan sıkıntıların birçoğu temelde halledilmiş olur.

Her yıl çıkarılan vergi afları mükelleflere kolaylık sağlıyor ama, olumsuz yönlerini de bir tarafa koyamayız. Bu sefer vergisini zamanında ödeyen vatandaş sitem ediyor, darılıyor.

O bakımdan vergimizi zamanında ödeyeceğiz, bizi yönetenlerden de vergilerimizi doğru ve faydalı hizmetlerde kullanmasını isteyeceğiz, yanlış yapanlardan da yeri ve zamanı gelince hesabını sormalıyız

Verdiğimiz vergileri de çar çur edenlere, har vurup harman savuranlara, hesap sorma hakkımızın olduğunu, medeni cesaretle göstermekten de geri durmamalıyız.

Başka ülkelerde son derece yolsuzluk olaylarına büyük tepki her zaman oldğu halde, yolsuzluk olayları karşısında yurdumuzda toplumsal tepki son derece cılızdır.

Bu cılız ses ne zaman gür çıkarsa işte o zaman "Yurttaşlık Bilincimiz" de yükselecek ve bundan hepimiz kazançlı çıkacağız. Bu nazik ziyaretinden dolayı Sıtkı ve Kemalettin beylere teşekkür ediyor, bu haftanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu haber 1705 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN