Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KARAVELİ KÖYÜNÜN İSTEĞİ

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:52

Durali Doğan

KARAVELİ KÖYÜNÜN İSTEĞİ
 
 Pazar günü Tuzlacık köyü madımak şenliğinden gelirken Karaveli köyü halkının yol üzerinde toplandıklarını görünce , doğrusu merak la inip hal hatırlarını sorduk.
 Karayolları genel müdürlüğünce yürütülen bölünmüş yol çalışmaları son hızla devam ediyor. Sorgun- Sarıkaya arasında çok hızlı bir çalışma var.
 Muhtar Battal Duygulu ve toplanan Karaveli köyü halkı bölünmüş yolun altına alt geçit konulması için toplandıklarını, bunun için kaymakam beyi beklediklerini ifade ettiler.
 Karaveli  köyünden Gedikhasanlı kasabasına dönüş kavşağı yol çalışması sonucu bayağı yükseltilmiş.
 Karavelili vatandaşlar işte bu kavşak noktasının altına bir geçit istiyorlar.
 İstekleri de haklı bir nedene dayanıyor:
 - Köyden yolun öte tarafında kalan araziye özellikle hayvan geçişlerinin kazasız belasız sağlanması.
 Muhtar Battal Duygulu ve vatandaşları çok sinirli ve kızgın gördüm.
 Yaptıkları pasif bir eylemdi ama, alt geçit konmazsa tepkilerini daha yüksek sesle dile getireceklerinin ön işaretlerini veriyorlardı.
 Gazetemizin manşet haberinde de vurguladığımız gibi muhtar ve diğer vatandaşlar “Daha önce  alt geçit yapılması yönünde müracaat yapıldığı halde bunun dikkata alınmadığını  karayolunun bölünmüş yol çalışması sırasında köyün hayvanlarının araziye geçişi için alt geçit istediklerini söylediler.
 Muhtar Battal Duygulu gazetemize aynen şunları söyledi:
 -"Vatandaş araziye gitmek için yolun karşı tarafına geçmek zorunda. Alt  geçit bulunmadığı için zor durumda kalınıyor. Köy halkı olarak geçit yapılmasını talep ettik. Çünkü bizim köyden araziye geçiş tamamen zorlaşıyor. Hayvanlarımız araziye geçmek zorunda. Onları da düşünerek alt geçit yapılması talebini verdiğim 3 dilekçeyle yetkililere bildirdim.. Ama olumsuz cevap aldık. İsteğimiz karşılanmazsa köy halkı  daha büyük tepki göstererek eylem yapacak. Bu mevkide alt geçit yapılmasına büyük ihtiyaç vardır. Yetkililerin bu sesimize kulak  vermelerini istiyoruz.”
 5 m. yüksekliğinde, 8 m. genişliğindeki köprünün kaldırıldığı ve halkın mağdur edildiği de halkın iddiaları arasında.
 Anlatılana göre; geçmiş yıllarda bu kavşakta çok kaza olmuş. Koyun sürülerinin, hayvanların çok sayıda kazaya neden olduğunu naklettiler.
 Muhtar “Önceden burada çok kaza oldu. Alt geçit yapılmazsa kazalar daha da artar. Alt geçit konmazsa eylemimiz büyüyecek. Yolu keseceğiz” beyanında da bulundu.
 Tabii ki vatandaş haklı. Ancak hak arayışında bulunurken haksız duruma da düşmemek gerekir. Bunu muhtara da söyledim. Kanuni yollardan hak aramaları gerekir.
 Bu kavşağa bir alt geçit konulması yetkililerce iyi değerlendirilerek, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi lazım. Yoksa Karaveli köyü halkı ömür boyu açıkça cezalandırılmış olacaktır.

Bu haber 7564 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN