Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BÖYLE TANITIM OLMAZ

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:49

Durali Doğan

BÖYLE TANITIM OLMAZ
 
 Pazar günü saat 14.40’ta televizyonlarının başına geçip Tempo TV’de Sorgun’u izlemek isteyenhemşehrilerimiz büyük şok yaşadılar.
 Ben de herkes gibi çok merak ettiğim programı izlemek istedim ancak izleyemedim. Tamamı 50 dakika olan program 25 dakikada sona erdi. Program tam bir ”Engelliler için hazırlanan haber bülteni” gibiydi.
 Ben hayalimden şöyle pırıl pırıl bir Sorgun, sosyal ve ekonomik çehresi, tarihi yerleri, şifalı kaplıcaları, gelenekleri ile profesyonelce hazırlanmış bir belgesel seyretmeyi beklerken, herkes büyük hayal kırıklığına uğradım.
 ”Düğünlerde kamera çeken bir genci getirseniz inanın bundan daha güzel Sorgun’u çeker ve anlatırdı” diye düşündüm.
 Ne, neresi, nereyi anlatıyorsunuz, bütün bunlar olmadığı gibi sanki kör kuyudan yayın yapar gibi ekranda bir Sorgun ismine dahi rastlamadık.
 Röportajlar bile çok acemice. Görüntüler de mum ışığında çekilmiş gibi karanlık.
 Ben bile programı izlerken demek ki ne kötü bir ilçede yaşıyormuşuz  hayallah diye hayıflandım. Sorgun’u tanımayan ilk defa burası hangi ilçeymiş diye merakla izleyenler kimbilir ilçemiz hakkında ne düşündüler.
 Yapım, çekim, ses zaten yoktu, röportajlar teknik olarak tek kelimeyle berbattı.
 Belli ki hazırlanan bu kaset tüm dünyaya yayın yapan bir kanaldan hiç izlenmeden yayına verilmiş. Yayıncılık ilkesina tamamen ters. Tempo TV’nin patronları ” Adım Adım Anadolu” programını hazırlayanlardan tek tek bunun hesabını sormalıdırlar.
 Çekimler esnasında Sorgun Şair ve Yazarlar derneği olarak biz de katkı verdik. Derneğimizin otantik ortamında hem de kalabalık davetli misafirlerimiz, aşıklarımız, şairlerimizin katıldığı bir çekim yapılmıştı. Na yazık ki o güzel ortamı da çekimleriyle berbat etmişler. Dernek başkanı olarak ben gönül dostlarımdan ve davetlimiz olan kıymetli misafirlerimizden özür diliyorum.
 Sırtına kamerayı, eline mikrofonu alan Program çekmeye kalkarsa olacağı bu. Maalesef bazı kanallarda ne acı ki, doğru dürüst iki cümleyi yan yana getirip yazamayan insanlar ”İlçenizi tanıtacağız”” diyerek televizyonculuk değil başka şeyler peşinde koşuyor ve amaçlarına ulaşıyor.
 Bana göre artık her kamera sırtında ilçemize gelenlere inanmamalıyız. Önce yaptığı işe bakmalıyız. Kaç belgesele imza atmış. Onu görmeliyiz. Hazırlanan programı önceden sponsor olarak izlemeliyiz.. Yoksa el oğlu bizi cehaletinin kurbanı yapabilir. Nitekim öyle oldu.
 Pazar gününden beri programı izleyenlerden birçok olumsuz tepki geldi. Beni telefonla arayanlar berbat programa benden daha ağır eleştirilerde bulundular. Bütün bu haklı eleştirileri iyi değerlendirmeliyiz. Velhasıl” Ekmeği ekmekçiye, bir ekmekte üste vermek ”lazım. Mahcup olmamak istiyorsak...

Bu haber 7051 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN