Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SORGUN TAPUDA NELER OLUYOR

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:26

Durali Doğan

1989’lu yıllarda ilçemize büyük hizmetler yapan Kaymakam Mustafa Karabacak ile birlikte çalışmanın hazzını aradan yıllar geçmesine rağmen unutamam. O yıllarda milli eğitim müdürlüğünde şube müdürü idim. Şimdi Konya Vali Yardımcılığı görevini sürdüren değerli kaymakamımız Mustafa Karabacak’ın hizmetlerini hiçbir Sorgun’lu aslaunutamaz.
              İşte o güzel yıllarda rahmetli Rasim Kayhan’ın çıkardığı benim de yazılarımla destek verdiğim Yozgat Hakikat gazetesinin bayram özel sayısında “Bu ne biçim kaymakam” başlıklı bir haber yapmıştım. Sorgun Lisesi yurdunda elinde kepçe güreşçi öğrencilere yemek dağıtan Kaymakam Mustafa Karabacak’ın resmi ve haberi. Kaymakam bey gazeteyi alınca küplere binmiş ve haberi okuyunca asıl maksadımı anlamış olacak ki haberden memnunniyetini teşekkür ederek ifade etmişti. Değerli kaymakamımıza bu vesileyle selam ve saygılarımı sunuyorum.
 Yıl 2009. Tapu ve kadastro Teşkilatı 164. kuruluş yılını kutluyor. Sorgun Tapu Sicil müdürümüz Özdemir Kılınç’ın konuya dair geniş açıklamasını gazetemizden okuyabilirsiniz.
           Bu hassasiyet içerisinde göreve başladığı günden beri görevini sürdüren Özdemir bey için içimden sormak geliyor:
           Tapuda neler oluyor!
            Bugüne kadar Tapu deyince rüşvetin, iltimasın cirit attığı bir kurum akla gelirdi. Geçmişi ve görev yapan insanları töhmet altında bırakmak istemiyorum ama maalesef bu gerçeği herkes bilir.
 Türkiye genelinde olduğu gibi Sorgun tapu kurumu da çeşitli dedikodularla çalkanırdı. Hatta müdürler şikayet konusu olduğunda “Müdür bizim işimizi yapıyorya gerisi bana ne” diyen parti ilçe başkanları tanrım.
           Ama bugün öyle mi!
           Sorgun Tapu Sicil Müdürlüğü çağdaş bir kafa, çağdaş bir anlayış, “Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturuile idare ediliyor, personel bu şuurla hizmet veriyor.
 Bizler açık, şeffaf, halka yakın duran, sadece hizmet etmekten başka niyet taşımayan idarecilere hep hasret kaldık. Nefsini, enaniyetini, kompleksini kurumun eşiği dışında bırakarak vatandaşın hizmetini günübirlik yapan idarecileri mumla arardık.
 Tekrarlıyorum. Bugün öyle değil. Değerli hemşehrimiz Özdemir Kılınç Sorgun Tapu Sicil Müdürlüğünde reform niteliğinde hizmetlere imza attı. İş ve işlemler hızlı ve yarına kalmadan yürütülüyor.
          Tapuya gelen her vatandaş makamı, mevkisi ne olursa olsun gülenyüzle karşılanmakta, o gün işi bitirilerek uğurlanmakta. Tapuda bugün git yarın gel zihniyeti tarihe karışmış durumda.
 Tapu Sicil Müdürlüğü hizmet için yeni bir düzene sokularak donanımı sağlandı. Artık hiçbir iş kapalı kapılar ardında yapılmıyor. Müdür bey makam odasının kapısını bile kaldırtmış. Herşey açık.
 İlçemizde de Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi uygulamasına geçilerek çağın gereği olan bilgisayar çalışma sistemi ile de vatandaşlarımızın talepleri günü birlik karşılanmakta.
 Daha önceden bir, bir buçuk ay da yapılan herhangi bir işlem şimdi saatinde bitmekte, vatandaş rahat bir şekilde hizmetini almaktadır.
 Bu vesileyle ilçemizde örnek hizmet sundukları için Tapu Sicil Müdürümüz sayın Özdemir Kılınç ve personeline teşekkür ediyoruz. Sorgun Tapu Kadastro ve Tapu Sicil Müdürlüğü personelinin günlerini kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu haber 7790 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN