Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İSMAİL KAPLAN'I KUTLADIK

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:24

Durali Doğan

Sorgun Şair ve Yazarlar Derneği yönetim kurulu üyesi şair arkadaşlarla birlikte önceki gün Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan'a tebrik ziyaretinde bulunduk.
         29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin listesinden Belediye meclis üyeliğine seçilen sayın Kaplan'ı kutlayarak, yeni görevinde başarılar diledik.
 Ziyarete dernek yönetim kurulu üyeleri Hacı Yiğid, M. Ali İlbaş ve Şahozan'da katıldı.
 Oda Başkanı İsmail Beyle uzun uzun sohbet ettik.
 Biz dernek olarak oda ile komşuyuz. İsmail beyle çok sık görüşürüz, ama bu özel bir ziyaret oldu. Sayın başkanın kahvesini içtik. Sorgun'un bazı sorunları üzerine bir acı kahve tadında konuştuk.
 Başkan Kaplan bize başkanlığı döneminde yaptığı ve bundan sonra yapacağı hizmetleri anlattı.
 Bir de Sorgun halkının kendisini belediye meclisi üyeliğine seçmekle ikinci bir mesuliyet yüklediğini ifade etti.
 Bu ziyarette, sayın Kaplan'ın daha şimdiden bu sorumluluğunu nasıl yerine getireceğinin gayretine girdiğine, birşeyler yapmak istemenin telaşasını yaşadığına bizzat şahit oldum.
 İsmail Kaplan'ın oda başkanı olarak sadece üyeleri tarafından değil, halkımız tarafından da çok sevildiğini biliyoruz. Bu seçimlerde sayın belediye başkanımızın en büyük şansı ve yardımcısı İsmail bey gibi belediye meclisinde pozitif insanların görev almasıdır.
 İsmail bey Sorgun'u seviyor, halkımızı seviyor ve herkese tebessüm ediyor.
 Sohbetimizde özellikle trafik sorunu üzerine konuştuk. Sayın başkan da bu sorundan çok muzdarip. İlçe trafik komisyonu üyesi olarak ayrı bir sorumluluk taşıdığını üzerine basa basa vurguluyor ve yapacaklarının altını kalın çizgilerle çiziyor. Kaplan"Belediye meclisi üyesi olmakla büyük sorumluluk yüklendiğini, özellikle görev süresince nakliyeci, dolmuşçu, taksici, otomobilci ve şoför esnafının sorunlarıyla yakından ilgileneceğini" söylüyor.
 "İlçemizde kronikleşmiş bir trafik sorunu var. Caddelerden yersiz park edilmiş arabadan geçilmiyor. Bu nedenle öncelikle otoparklar yaparak trafik sorununu çözeceğiz. Ben aynı zamanda ilçe trafik komisyonu üyesiyim. " diyerek konuya dikkat çekiyor ve kangren olmuş yaraya parmak basıyor.
 Sonra taksicilerin bölük pörçük duraklarından rahatsız olduğunu, bu birlikteliği sağlamak istediğini dile getiriyor.
 Sonra söz şiire, kültüre geliyor. Dernek olarak yaptığımız her faaliyetimizde yanımızda, yöremizde yer alan, bize destek veren sayın başkandan yine destek sözü alıyoruz.
 Kaplan "Sorgun Şair ve Yazarlar derneğinin çalışmalarını takdir ettiğini, her zaman şairlerin gönül adamlarının yanında olduğunu, bundan sonra da olacağını" dile getirerek yüreğimize su serpiyor.
  Sivil toplum örgütlerinin kültürel ve sosyal faaliyetlere destek vermesi bir beldenin kültürünün tanıtılması ve zenginleştirilmesi bakımından büyük önem arzediyor.
 Biz sayın Kaplan'dan gördüğümüz desteği diğer sivil toplum kuruluşlarından da bekliyoruz.
 Sayın başkanım, Oda başkanlığı yanında belediye meclisi üyesi seçilmeniz güzel ilçemiz için de büyük şanstır. Her fırsatta gerek üyelerinizin, gerekse tüm halkımızın sorunlarını gündeme getirme, çözme noktasında gayret göstereceğinize yürekten inanıyoruz.
 Yozgatlı, Sorgunlu şairlerin gönlünde ayrı bir yeriniz vardır. Sizi kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Bu haber 2519 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN