Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SORGUN SEÇMENİNİN MESAJI

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:22

Durali Doğan

Seçmenler 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 29 Martta sandığa gitti.
Sorgun'da da seçim huzur ve sükunet içerisinde geçti.
         AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat'ta ve Sorgun'da yine birinci parti oldu. Sorgun'da AK Parti ve MHP arasında geçen çok zorlu yarışı AK Parti ve adayı olan Ahmet Şimşek kazandı.
 AK Parti'nin adayı Ahmet Şimşek ve MHP'nin adayı Nurettin Altunok arasında geçen seçim yarışında seçmen ikinci kez Ahmet Şimşek dedi.
          Mevcut belediye başkanı olarak ikinci kez seçimi dikkat çekici bir farkla alan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ilçemizin siyaset tarihinde de üst üste belediye başkanı olan ilk başkan rekorunu da kırmış oldu.
         Yapılan tahminlerde her ne kadar AK Partililer belediyeyi ezici bir çoğunlukla tekrar alacaklarını iddia etseler de, Sorgun'un belediyecilik geçmişinde hiçbir parti üst üste seçimi alamadığı için MHP'nin bu seçimde iddialı olduğu ve seçimi alacağı ciddi olarak tartışılıyordu.
 Ancak görüldü ki seçmen inadına önce iktidar, sonra aday dedi.
 Sorgun halkı yine AK Parti'ye resmi olmayan sonuçlara göre 12315 oy vererek İktidara ve iktidarın adayı olan Ahmet Şimşek'e bir beş yıl daha hizmet etme fırsatı tanıdı. MHP ise belediyede 9742  oy aldı.
          Ahmet Şimşek 2004 seçimlerinde MHP'ye 2641 fark atarak belediye başkanı olmuştu. Bu sefer ise 2573 oy farkıyla seçimi alması seçmenin iktidardan hala beklentileri olduğu ve belediye başkanını da iktidar partisinden görmek istediğinin belirgin işaretidir.
 AK Parti ve MHP'nin sessiz ve derinden yürüttüğü seçim kampanyası AK Parti'nin ve adayı olan Ahmet Şimşek'in zaferiyle sonuçlanmış olup, bu sonuç iktidar partisine belediyede gösterilen ikinci teveccühtür. 
          İlk beş yılda ilçemize önemli hizmetler yapan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, seçim sürecinde yöneltilen eleştirileri de dikkate alarak bu dönemde ilçeye muhakkak ki daha iyi hizmet edecektir.
          Bu dönemde sayın Şimşek beş yılda yaptığı hizmetleri, yapamadıklarını, bunları niçin yapamadığını, önüne çıkan engelleri, ekibini gözden geçirerek samimi bir özeleştiri yaptığı takdirde AK Parti'ye bu seçimde halkımızın verdiği destekle daha güzel, kalıcı hizmetler yapabilir. Ona bu seferde oy veren Sorgunlunun beklentileri boşa çıkmaz.
 Artık bir deyim haline gelmiş olan "Kayserili olmak" isteyen halkımız Sayın Şimşek'ten, AK parti iktidarından hem genel, hem de yerel bazda önemli hizmetler beklemektedir.
 Seçim arefesinde yazdığım yazıda: "Kim belediye başkanı, kim belediye meclisi üyesi, kim il genel meclisi üyesi olursa olsun birinci derecede siyaset yapanlar ve seçimi kaybeden adaylar kazananları elinde çiçekle kucaklayıp cani gönülden tebrik edecektir.
 Ancak bu adayların kazanması uğruna güya siyaset yapan az da olsa fanatik, laubali insanlar ise; eşini, dostunu, akrabasını, çevresini kırıp, döküp incittiklerine bin pişman olacaklardır." Demiştim.
 İşte seçim bitti. Kazanan sevindi, kaybeden üzüldü.
 Bu insan tabiatında vardır. Ama şu hakkı teslim etmek lazım: MHP'nin adayı olarak seçimi kaybeden Sayın Nurettin Altunok kaybetse de halkımızın gönlünde ayrı bir yeri vardır. Bana göre seviyeli bir çalışma yapmıştır. Seçimi kazanamamıştır ama gönülleri kazanmıştır. Bu da hayırlı bir kazançtır.
 Sayın Ahmet Şimşek'te olgun ve seviyeli bir kampanya yürüttü. Kendisine yöneltilen eleştirileri olgunlukla karşılamayı ve cevaplama noktasında büyük sabır gösterdi ve sonuçta kazandı.
  Seçimi ikinci kez kazanmakla sevinmiş ama büyük bir mesuliyeti ve sorumluluğu yüklenmiştir. Bu da hayırlı bir kazançtır.
 Yozgat genelinde AK parti yine aldığı il genel meclisi oyları ile birinci parti çıktı. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin 4, MHP'nin 1 il genel meclisi üyesi çıkarması bekleniyor.
 CHP belediyede 195 oy alırken, SP ise 849 oy aldı. SP bu oyu Haydar Çekerek ve ekibinin gayretli çalışmasıyla almayı başarmıştır.
 Seçim dönemi sona erdi. Bundan böyle iktidarı ve muhalefetiyle Sorgun için ne yapılabilir noktasında çalışılmalıdır. Sorgun halkı sayın Şimşek'e neden oy verdi, neler beklemektedir. Bunları bir sonraki yazımda yazacağım.
  Belediye Başkanı sayın Ahmet Şimşek, her partiden seçilen belediye meclisi üyelerini, il genel meclisi üyelerini kutluyor, yeni dönemdeki görevlerinde başarılar diliyorum.

Bu haber 2337 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN