Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Mavi Kurdelalı Vergi Haftası

Durali Doğan

28 Şubat 2012, 12:13

Durali Doğan

 MAVİ
KURDELALI
VERGİ HAFTASI

  23. Vergi Haftası kutlamaları dün başladı.
  Hafta dolayısıyla ilçemizde de bir dizi etkinlik yapılıyor.
 İlk etkinlik Vergi Dairesi Müdürü Sayın Sıtkı Karslıoğlu, Müdür Yardımcıları Kemalettin Güngör, Güllü Karataş ve personelin çelenk koymasıyla başladı.
 Daha sonra Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkan vekili İsmail Kaplan ve diğer daire müdürleri makamlarında ziyaret edilerek mavi kurdela takıldı.
 Bu haftanın amacı vatandaşa çeşitli etkinliklere vergi bilincini anlatmak.
 Heryıl böyle de oluyor.
 Vergi toplamakla mükellef müdür ve amirler  üzerine basa basa vatandaşlardan şunu istiyor:
 ”Vergi toplumsal bir sorumluluk. Vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödesinler. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almada vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki aylarda vermeleri gereken gerek şahıs, gerekse kurum vergi beyannmelerini gerçeğe uygun vermelerini hatırlatmak istiyoruz. “
  Böyle Vergi Haftası gibi özel haftalar çok önemli.  Yetkililer o konuya yoğunlanarak kamuoyunu aydınlatıyor.
 Geçen yıl Müdür Yardımcısı Kemaletin Beyin etkili ve anlaşılır bir şekilde öğrencilere vergi bilincini anlattığı konferanslar dizisinin çok faydalı olduğuna inanıyorum.
 Aynı etkinlik bu yıl da mutlaka yapılmalı. Çünkü vergi bilinci, yurttaşlık bilinci körpe dimağlardan, sevgili çocuklarımızdan başlaması, bu bilincin temelinin önce okullarda atılması lazım.
  Vergi bilinci mükelleflere olduğu kadar daha küçük yaşlardaki çocuklarımıza anlatılması bence daha büyük önem arzediyor.
  Çocuklarımız vatandaşlık haklarını ve sorumluluklarını küçük yaşlarda öğrenirlerse, bu bilince küçük yaşlarda varırlarsa bugün yaşanan sıkıntıların birçoğu temelde halledilmiş olur.
  Her yıl çıkarılan vergi afları mükelleflere kolaylık sağlıyor ama, olumsuz yönlerini de bir tarafa koyamayız. Bu sefer vergisini zamanında ödeyen vatandaş sitem ediyor, darılıyor.
  O bakımdan vergimizi zamanında ödeyeceğiz, bizi yönetenlerden de vergilerimizi doğru ve faydalı hizmetlerde kullanmasını isteyeceğiz, yanlış yapanlardan da yeri ve zamanı gelince hesabını sormalıyız
  Verdiğimiz vergileri de çar çur edenlere, har vurup harman savuranlara, vergilerimizle köşe dönenlere, vurgun yapanlara, hakkı olmadığı halde zengin olanlara hesap sorma hakkımızın olduğunu, medeni cesaretle göstermekten geri durmamalıyız.
  O yüzden, başka ülkelerde olduğu gibi hükümetlerin, iktidarların yıkılmasına, adı karışan siyaset adamlarının yok olmasına yol açabilecek yolsuzluk olayları karşısında yurdumuzda toplumsal tepki son derece cılızdır.
  Bu cılız ses ne zaman gür çıkarsa işte o zaman “Yurttaşlık Bilincimiz” de yükselecek ve bundan hepimiz kazançlı çıkacağız.
 Sorgun’da vergi dairesi müdürümüz Sıtkı bey başta olmak üzere, müdür yardımcıları ve tüm personelin vergi haftasını kutluyorum

Bu haber 2204 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN