Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İZMİR'DE BİR YOZGATLI MUSTAFA TAŞKIN

Durali Doğan

15 Eylül 2010, 17:07

Durali Doğan

Yozgat dışında yaşayan bazı Yozgat’lı hemşehrilerimiz var ki, bunlar fahri bir elçi gibi Yozgat’ı temsil ediyorlar, Yozgat’ı tanıtmaya çalışıyorlar.

  

          Oturdukları, kalktıkları, görev yaptıkları makamlarda Bozok Yaylası’ndan yetişen vatansever bir Yozgat’lı olarak hizmet veriyorlar.

   

         İşte bunlardan birisi de İzmir’de başarılı çalışmalara imza atan DSİ 2. Bölge Müdürlüğü İşletme Bakım Şube Müdürü Sorgun’lu hemşehrimiz, sevgili öğrencim Mustafa Taşkın.

  

          Yozgat’ta DSİ’de görev yaptığı süre içerisinde  ilimize güzel hizmetler veren Mustafa Taşkın, Sorgun Lisesi mezunu. Okul yıllarında Türkçe ve Edebiyat derslerine girdim. Sevdiğim ve değer verdiğim öğrencilerimden. Sorgun Lisesinde senaryosunu yazdığım “Bu Vatan Nasıl Kurtuldu” adlı tiyatro gösterisinde rol almış ve başarıyla oynamıştı. Yine o yıllarda halk müziğine ilgisi vardı. Okul korosunda sazı ile görev aldığını hatırlıyorum.

    

         Çalışkan, dürüst ve milli ve manevi değerlere bağlılığı, vatanseverliği ile kendisini her yerde sevdirmeyi bilmiştir.

  

          Mustafa Bey, Sorgun’a ailesini ziyarete geldiğinde mutlaka gazeteme uğrar, görüşürüz. Çalışmaları ve memleket sorunları hakkında sohbet ederiz.

 

 

 

 

           Memleket sorunlarına ilgisiz kalmaz, her zaman duyarlı bir vatandaş olarak davranır.

 

           Bu sefer de öyle oldu. İzmirde yaptığı başarılı çalışmalarından bahsetti. Su hakkında, suyun tasarruflu kullanılması ile ilgili çalışmalarını ve görüşlerini nakletti. Günümüzde ve gelecekte en kıymetli ihtiyacımız olan suyu tasarruflu kullanmanın önemini anlattı.

  

          Alanında kendisini yetiştirmiş.Bakın Mustafa bey suyun önemine şu sözlerle dikkat çekiyor:

  

          - “Günümüzün en önemli meselesi küresel iklim değişikliğinin getirdiği kuraklık ve buna bağlı olarak günden güne azalan su eksikliğidir. İmalatı olmayan suyun “Sudan ucuz” sözünün hatırlattığı şey, bunun rafa kalktığı, hatta en önemli nesne olduğudur.”

     

       Mustafa Taşkın; “İzmir’de bir mucize gerçekleştirdiklerini” söylüyor ve ekliyor:

   

         -“Köylülere, daha az su isteyen ürünlere yönelmeleri tavsiyesinde bulunduk. Çiftçide sulama kültürü oluştu. Kaynaklar israf edilmedi. Uyum içinde çalıştık. Önceki yıl 360 milyon metreküp su harcanmıştı. Bu rakam 187 milyon metreküpe düştü ve bir mucize gerçekleşti.”

     

       Evet nerde olursa olsun Mustafa Taşkın gibi vatanını, miletini seven yürekli, gayretli insanlara her zaman ihtiyacımız var.

  

          Bir eğitimci olarak, vatan toprağının hangi köşesinde olursa olsun Mustafa bey gibi öğrencilerimizle övünüyoruz, gururlanıyoruz. Yeter ki aziz milletimizin değerlerini korusun, sahip çıksın, milletimize hizmet aşkıyla dolu olsun ve çalışsın. O kadar.

            Sağolasın Mustafa.

 

           İzmir’den güzel haberlerini bekliyoruz.  Buradan İzmir’deki Yozgat’lı hemşehrilerimize selam ve sevgiler.

 

Bu haber 6063 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN