Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

CHP' nin AÇILIMI (!)

Nazım Torun

15 Eylül 2010, 04:09

Nazım Torun

Son günlerde CHP'nin 'çarşaflı' kadınlara yönelik 'tavır değişikliği' gündemden düşmüyor.

      'Örtülü' hanımlara yönelik rozet takma merasimleri kimine göre 'oy avcılığı',kimilerine göre de 'istirmar' veya 'açılım' olarak değerlendiriliyor. Ne tür değerlendirme yapılırsa yapılsın bu 'açılımlar' hem parti içerisinden hem de dışarıdan eleştiri alıyor.İnandırıcı bulunmuyor.Hala kamusal alanlara sokulmayan,çocuğunun yemin törenlerini dahi tel örgülerin arkasından izlemek zorunda kalan,öğrenim özgürlükleri gaspedilen, başı örtülü bu kardeşlerimizin sanki ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmesine kapı aralayan CHP'nin yeni yaklaşımı, toplumda 'endişe' ile takip edilmektedir.

       Bu gerçekler ortada iken CHP'nin kendisini halka anlatabilmesi için elinde hala önemli bir 'fırsatın' olduğunu söylemek mümkündür. Bu fırsat; köklü sivil bir Anayasa değişikliğine katkıda bulunmaktır.

       Böylece ülkeye;Bölücülük ve terör konusunda 'hassasiyeti' koruyan,laikliği muallak bir kavram olmaktan çıkarıp tanımlayan, genç kızlarımız ve hanımlarımızın öğrenim özgürlüklerini garanti altına alan,din-vijdan-tesebbüs hürriyetleri üzerindeki vesayeti kaldıran,Avrupa standartlarında bir Anayasa ile 'gölgesiz' bir demokrasi kazandırıp;inandırıcılıklarını da 'tesçil' ederler.

 

       Aksi taktirde, elleri titreyerek ve de yüreklere taş basarak 'bürüklü' hanımlara takılan barış rozetlerinin samimiyetine; bırakın 'tombala milletvekillerini' kimseyi inandırmak mümkün değildir.

      Siyasette 'istismar'dan kaçınmayanlar sandıkta cezalandırılmayı en fazla hakedenlerdir..

Bu haber 4786 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN