SORGUN İMAM HATİP'E FİTNESS SALONU


Açıklama: devam
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2022
Geçerli Tarih: 09 Ağustos 2022, 16:12
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=8626


Şehit Mücahit Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi Erdem Projesi kapsamında okula kazandırılan fitness salonunun açılışı yapıldı. Okul tarafından hazırlanan "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı" kapsamında "Fiziksel Aktivite, Spor ve Sağlık" konulu ve "Sporla Bedenim Zinde Sağlığım Güvende" adlı proje hibe desteği alarak yaptırılan fitnes salonu hizmete açıldı. Pandemi ile birlikte oluşan yeni yaşam şeklimizin neden olduğu hareketsizlik ve buna bağlı olarak öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ortaya çıkan bedensel ve psikososyal problemleri fiziksel aktivite, spor ve sağlıklı yaşam becerileri kazandırarak ortadan kaldırmayı amaçlayan projemiz de "Fitness Salonu" kurulumu başta olmak üzere Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi ve Badminton dallarında turnuvalar, bisiklet turu, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam seminerleri gibi bir dizi faaliyete yer verilerek proje tamamlandı. Proje kapsamında yaptırılan fitness salonu ise Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Şube Müdürü Aydın Bora, Okul Müdürü Nurettin Demir, Müdür Başyardımcımız Hüseyin Öksüz ile Müdür Yardımcıları SerhanKaplaner, Fatih Uğurluoğlu, Hacer Menteşe ile Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Türkoğlu, öğretmenler ve öğrenciler, kurum müdürlerinin katılımı ile öğrencilerin hizmetine açıldı. Açılışta konuşan Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Türkoğlu Proje hakkında bilgiler verdi. “Fitness Salonumuz Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün ERDEM 2021 Projesi kapsamında yapılmıştır. Proje kapsamında Salonumuza 4 adet Çalışma İstasyonu, 1 adet Kondisyon Bisikleti, 64 metre kare tatami minderi, 1 adet Mekik Sehpası, 4 adet 108 kg bar ve halter seti, 1 adet makaralı tavan tipi halat çekme, 1 adet uzaktan kumandalı Koşu Bandı, 1 adet Boks Torbası alınmıştır.
Fitness Salonumuzun okulumuza kazandırılmasında Okul Müdürümüze, projemizin yürütülmesinde büyük emekleri olan Okul Müdür Başyardımcımız Hüseyin Öksüz’e, Yunus Emre Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mesut Yücel'e, ayrıca okulumuza forma ve malzeme desteğinde bulunan İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Ömer Bulut’ a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bundan sonra okulumuz öğrencileri soğuk havalarda daha güvenli daha sağlıklı ortamlarda sporlarını yapacaklardır.” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Öcal yaptığı konuşmada; “Ben huzurlarınızda ERDEM Projesi Kapsamında Okulumuza Kazandırılan Fitness Salonuna emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, salonumuzun okulumuza, gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.