Sorgun İcra Dairesi


Açıklama: devamı
Kategori: Resmi İlanlar
Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 09 Ağustos 2022, 17:18
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=8171


İLAN
T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ
2017/680 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri : Yozgat İli, Sorgun İlçesi, Aydınlıkevler Mah. 40 ada35 parsel,Aydınlıkevler YıldızkentMahallesinde bulunmakta olup 19.055,32 m²büyüklüğünde ve tapu kayıtlarında Kat Mülkiyetİ, A.b,c,d,e,f,g,h bloklu 11'er katlı betonarme apartman ve arsası vasfındadır.Bağımsız 28’ nolu Mesken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kriterlerine göre imar planında Ev tipi 3+1 daire, balkon dâhil 120 m² , 4A yapı sınıfında, Parsel üzerinde Ayrık Nizam, 11 katlı, tamamı konut olarak kullanılan taşınmazın imar çapında; TAKS oranı ile KAKS oranı belirtilmemiştir. Ev salon, oturma odası, çocuk odası, mutfak, yatak odası, banyo, tuvalet den oluşduğu, ıslak zeminler fayans diğer odaların zeminleri laminant parke, duvarlar alçı üzeri boyalı olduğu . Pencere ve kapı doğramaları PVC, elektrik, sıhhi tesisat döşeli, durumda olduğu, aynı tipte bir altkat komşusundan bilgi edinilmiştir. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır, dış cephesi ısı yalıtım mantolama üstü dış cephe boyası ile boyalıdır. Çatısı ahşap üzeri kiremitle kaplıdır. Taşınmazın merkeze mesafesi yaklaşık 2,5 km’dir. Dava konusu taşınmaz keşif tarihinde kapalı olduğu için aynı proje ve tipte bir alt kat’ın resimleri çekiletrek Fotoğraflanmıştır.
Adresi : Aydınlıkevler Yıldızkent mah. 6721 cad.. H Blok 9.katNo:28 Sorgun / Yozgat
Yüzölçümü : 19.055,32 m2Arsa Payı : 1/240       İmar Durumu : Ayrık Nizam
Kıymeti : 149.069,60 TL   KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : İLYAS ASLAN TİYATRO SALONU: ÇAY MAHALLESİ İLYAS ASLAN BULVARI İLYAS ASLAN TİYATRO SALONU 111. SOKAK NO :29 SORGUN/YOZGAT
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/680 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020