Eğitim vizyonu çalıştayı düzenlendi


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 21 Temmuz 2019, 15:51
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7671


 Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bozok Toplantı Salonunda yapıldı.
 Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın başkanlık ettiği çalıştaya Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Mustafa Böyükata, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve şube müdürleri, okul müdürleri ve farklı branşlardan öğretmenler katıldı.
 Çalıştay’da 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde belirlenen hedefler ile ilgili Yozgat’ta yapılan ve yapılacak çalışmalar, ortak sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.
 Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda katılımcılar, oluşturulan çalışma grupları ile veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim ve mesleki ve teknik eğitim liseleri, hayat boyu öğrenme konularında sorun ve çözüm önerileri ele alınarak Yozgat raporu hazırladı.
 İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayının kamuoyuna duyurulduğunu söyledi.
 Yazıcı, “ Bundan sonraki süreçte Merkez ve ilçe teşkilatlarımızda konuyla alakalı çalıştaylarımız başlamış olup, yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İl geneli olmak üzere eğitim camiamızla birlikte yapacağımız çalışmalar, sunulacak görüş ve öneriler ve yapılan değerlendirmeler raporlaştırılarak İl raporu olarak Bakanlığımıza ulaştırılacaktır. Eğitim-öğretim faaliyetleri sürekli değişkenlik gösteren bir süreçtir. İnsanın, toplumun ve yaşam algılarının sürekli değiştiği bir dünyada bu süreç de statik olmaktan ziyade dinamik bir şekilde devam etmektedir. Sanayinin ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber Dünyadaki değişime dönük çalışmalar yapmak hatta değişimin öncüsü olmak durumundayız. Bizler Eğitim camiası olarak dünyadaki bu hızlı değişimi göz önünde bulundurup ülkemizin eğitim-öğretimini hareketli ve dinamik süreçlerle yönetip geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet edeceğiz. Aile olarak gördüğümüz eğitim camiamızla birlikte toplam bir algı ve idrakla beraber kolektif bir anlayışla bu işin üstesinden geleceğimizden hiç şüphem yoktur. Şimdiden çalıştayımıza katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür eder çalışmalarımızın başarılar getirmesini dilerim.”diye konuştu.