Şehit aileleri Konya'yı gezdi


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2018
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 12:51
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7595


           Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği şehit ailelerinin katıldığı gezi düzenledi.
 Dernek Başkanı Özdemir Kılınç, düzenlenen gezi hakkında “Aziz şehitlerimizin hayatta olan anne ve babalarının katılımı ile manevi değeri yüksek mabetlerle buluşuyoruz projesi kapsamında  Yozgat-Kırşehir-Aksaray-Konya- Nevşehir- Sorgun güzergahında 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde bir gezi düzenledik.” dedi.
 Kılınç, şehit ailelerinin memnun olduğu gezide “Vakit namazlarını şehrin tarihi camilerinde eda etmek için çok özen gösterdik. 3 Kasım 2018 günü Kırşehir  Cacabey caminde öğle namazını Aksaray Ulu camiinde, akşam ve ikindi namazını Mevlana camiinde eda ederek tamamladık. Aynı gün Mevlana kültür merkezinde düzenlenen sema gösterisini izledik.
   Konya Büyükşehir Belediyesinin görevlendirdiği rehber eşliğinde Mevlana müzesini gezdik. Rehber gezilecek yerleri gezdirerek geniş bir anlatım ile grubumuzu bilgilendirdi. Öğle namazını Nevşehir’de ikindi namazını Avanos  merkez camiinde akşam namazını Sarıkaya camiinde kılarak gezimizi tamamladık.” dedi.
      Kılınç “Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Aziz şehitlerimizin anne ve babaları ile eş ve çocukları ve kardeşleri kısaca şehit ailelerine sağlık sıhhat ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Gücümüz oranında imkanlarımız dahilinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.
            2019 yılı Haziran veya Temmuz aylarında şehitlerimizin eş ve çocuklarının katılımı ile Konya’ya Ekim, Kasım aylarında şehitlerimizin anne ve babalarının katılımı ile Çanakkale’ye gezi düzenlemeyi planlıyoruz. İnşallah bu gezilerimizi de gerçekleştireceğiz.
            Gezimiz içim destek ve katkılarını esirgemeyen Sorgun Belediye Başkanı Sayın Murat GÜRBÜZ beye, Doğankent Belediye Başkanı Sayın Doğan SUNGUR beye, Çiğdemli Belediye Başkanı Sayın İsmail BİÇER beye çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” dedi.