Kütükoğlu, veda etti


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2018
Geçerli Tarih: 21 Mart 2019, 12:49
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7583


 Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliği görevine atanan Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Şaban Kütükoğlu görevini Yozgat POMEM Müdürlüğüne atanan Zafer Kişi'ye devretti.
 POMEM'de düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Kütükoğlu, 5 yıla yakın süredir Yozgat'ta POMEM müdürlüğü yaptığını söyledi.
 Bugün itibariyle Yozgat'a veda ettiğini ifade eden Kütükoğlu, "Devlette bunlar olağan şeylerdir. Görev verilir. Siz görevinizi yerine getirirsiniz. Önemli olan aldığınız görevi eksiksiz en iyi şekilde yerine getirebilmektir." dedi.
 Kütükoğlu polis adayı öğrencilere şunları söyledi:
 "Burada ki süreciniz çok fazla değil. Ancak görev hayatınızda ki süreciniz çok uzun olacak. Emniyet teşkilatında devletimize, milletimize ve teşkilatımıza uzun müddet hizmet vereceksiniz. Yozgat POMEM'de aldığınız eğitimdeki öğretilen ilkeler ile görev yapmanızı bekliyorum. Burada size vatan ve bayrak sevgisinin yanı sıra Türk polisinin nasıl olması gerektiğini öğrettik. Sizleri kendi evlatlarım gibi gördüm. Sizlerde emniyet teşkilatında buradaki öğretiler doğrultusunda görev yapacaksınız.Gönül isterdi ki sizlerin buradan mezun oluşunuzu da göreyim. Ancak takdir böyle. Büyüklerimiz böyle uygun görmüşler. Sizlere polis, devlettir, millettir, bayraktır düsturunu öğrettik sizlerde inşallah öyle devam edeceksiniz. Bundan asla taviz vermeyeceksiniz. Sadece devletin polisi olacaksınız. Gücünüzü sadece yasalardan ve milletten alacaksınız. Oradan buradan güç almayacaksınız. Polisin cemaati tarikatı olmaz. Hepiniz bu üniformayı giydiniz. Hepiniz devletin polisisiniz bunu unutmayın. Doğru bildiğiniz yolda yalnızda olsanız yürüyün. Milletimizin geleceği için hayırlı görevler yapacağınıza inanıyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun.