"Özelleştirmeye karşı değilim"


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 07 Mart 2018
Geçerli Tarih: 13 Aralık 2018, 23:01
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7295


 Yozgat Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Tahir Demirel, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine üretime devam etmesi halinde karşı olmadıklarını söyledi.
 Demirel, yaptığı yazılı açıklamada, fabrikaların kapanmadığı, üretime devam ettiği sürece hiçbir zaman özelleştirmelere karşı olmadıklarını belirterek, Bir devlet politikası olan özelleştirmelerin, fabrikaların üretim kapasitesini artırdığı, bölge ekonomisine katkı sağladığı sürece her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
 Demirel, “Buna karşılık fabrikalar özelleşirken kapanıyor, üretim duruyor, bölge ekonomilerine darbe vuruluyorsa ise tüm Yozgatlının siyasi görüşü ne olursa olsun özelleştirme kararına karşı durması, tepkisini dile getirmesi gerekir” dedi.
 Özelleştirme programına alınan Yozgat Şeker Fabrikası’nın kapanması halinde bölge ekonomisinin ciddi darbe yiyeceğini söyleyen Demirel, Özelleştirmelerin kesinlikle ‘kapanma’ya varan sonuçları doğurmaması gerektiğini belirtti.
 Şeker fabrikalarının kapanması ile Çanakkale’de, Afrin’de verilen savaşın masada kaybedilmiş olacağını kaydeden Demirel, “İçerisinde bulunduğumuz bu durum nişasta ve tatlandırıcı üreticisi olan Cargill firması ile şeker pancarının savaşıdır. Tüm Yozgat halkımızı fabrikaya sahip çıkmaya davet ediyorum. Şu hassas süreçte birliğimizi bozmayarak iktidarı muhalefeti birlikte hareket ederek elimizdeki tek fabrikanın bacasının tütmesi için daha sonra keşke dememek için yetkililerimizden bayrak için, vatan için, din için en çok şehit veren ilimizi mağdur ve mahrum etmeyelim. Nakliyecimizi, işçimizi, esnafımızı ve çiftçimizi ve hasılı şehrimizi mağdur etmeyelim. Bunlardan mahrum şehir göçte rekor kırmaya devam eder. Böyle olursa havaalanı, hızlı tren gibi yatırımlara gerek kalmaz. Hadi Yozgat vatan savunmasında gösterdiğin kararlılığı şehrimiz için de göster.””ifadelerini kullandı.