Şehit çocuklarınnı okuduğu sınıflara hediye


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 14 Aralık 2018, 00:20
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7292


VATAN EVLATLARINA
VATAN BORCUMUZ
 Sorgunlu hemşehrimiz öğretmen Haluk Ateş’in sahibi olduğu Okil Kilit Sistemleri “Milli Eğitim Bakanlığı Yeğitek Genel Müdürlüğü onayı ile VATAN EVLATLARINA VATAN BORCUMUZ adlı projesini hayata geçiriyor.
 Türk Kızılayı Sorgun Şubesi Başkanı Ali Ateş’in oğlu olan Haluk Ateşer  “ Devletimizin ve Milletimizin bekası için binlerce yıldır canını seve seve bu topraklara feda eden; bugün de aynı duygu ve ideal ile Afrin’de savaşan ve şehit olan vatan evlatlarının bizlere yadigar kalan çocukları,  şehitlerimizin çocukları için bir proje başlattık.  İş güvenliği yasası kapsamında neredeyse her okulumuzda olmazsa olmaz hale gelen Okil Kapı Sabitleme ve İş Güvenliği Kilit Sistemlerimizi  şehit çocuklarımızın eğitim gördüğü sınıflara  hediye etmek istiyoruz.” dedi.
 Ateşer şunları söyledi: “Bizlere vatan bırakmak adına en mukaddes saydıklarından vazgeçen şehitlerimizin emaneti olan yavrularımızın mahzun yüzlerinde bir anlık bir gülücük oluşturabilmek en büyük arzumuz. Eğitim gördükleri okullarında ve sınıflarda onların nezdinde hem kendilerinin hem arkadaşlarının  iş güvenliğine katkıda bulunmak istiyoruz. Şüphesiz onların küçük yüreklerinde yanan korkunç ateşi dindirme imkanımız yok. Ancak hiç olmazsa karınca misali o ateşe bir kova su boşaltmak istiyoruz.”
 Ateşer projemize destek olan herkese teşekkür ettiğini belirterek “Tüm Türkiye genelinde ilkokul ve ortaokul düzeyinde yönetici ve öğretmenerden eğitim gören Şehit çocuklarının bilgisini bizimle paylaşarak projemize destek olmalarını bekliyoruz” diyerek destek çağrısında bulundu.