Koruyucu ailelere iftar yemeği verildi


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2018, 21:19
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7185


    Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Mutlu Yuva Mutlu Yaşam evlerinde kalan çocuklar ile koruyucu ailelere iftar yemeği verildi.
         Polis evinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından verilen iftara katılan Vali Kemal Yurtnaç, koruyucu aile sayınısın her geçen gün arttığını söyledi.
        Koruyucu aile modelinin daha da gelişmesi gerektiğini belirten Vali Yurtnaç, “Sosyal devlet gereği devlet korumasındaki çocuklarımız artık yurt modelinden ve koğuş sisteminden arınarak, ev modelinde barınma imkanının yanında, koruyucu aileden yararlanma imkanı ve evlat edindirme yoluyla yetişme imkanı buluyor. Bu çerçevede koruyucu ailelerimize önemli görevler düşüyor. Korumaları altına aldıkları çocukları kendi evlatlarından ayırmadan yetiştirmeleri lazım” dedi.
        Duyarlılıklarından dolayı koruyucu ailelere teşekkür eden Vali Yurtnaç, bu sayının artması için gerekli çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.
        Konuşmanın ardından Vali Yurtnaç, iftara katılan koruyucu ailelerle sohbet edip, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam evlerinde kalan çocuklarla yakından ilgilendi.