Yurtnaç, incelemelerde bulundu


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 19 Temmuz 2018, 05:08
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7181


 Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Sorgun’da yapımı devam eden yatırımlarda incelemelerde bulundu.
 Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar’dan Sorgun’da yapılan yatırımlar hakkında bilgiler alan Vali Yurtnaç, beraberindekilerle birlikte ilk olarak Yeni Çeltek Kömür işletmelerinin kapanan eski kömür havzasında inceleme yaptı.
 Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Vali Yurtnaç’a 1 milyon 400 bin metrekarelik bu alana büyük bir proje hazırladıklarını, içerisinde parklar, spor tesisleri, yürüyüş alanları ve göletlerin olacağı bu alanı rehabilite ederek, ekonomiye kazandıracakları bilgisini verdi.
 Vali Arslantaş ve Yurtnaç ile beraberindekiler daha sonra Üçtepeler’de bulunan Belediye Sosyal Tesislerinde öğle yemeği yediler. Yemek sonrası Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Vali Yurtnaç ve Arslantaş’a Sorgun çinisi hediye etti.
 Vali Yurtnaç ilk olarak Akoluk - Çavuşköyü grup yolunda incelemelerde bulunarak, İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 Aşağı Karahacılı köyündeki kilit parke, Yeniyer beldesindeki okul ve Belediye Binası yapımını inceleyen Yurtnaç, Küçük Taşlık köyünde yapılan Kuşaklıhöyük kazılarını inceledikten sonra Yozgat’a döndü.