MHP'de Kutlusoy dönemi


Açıklama: devamı
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2018, 21:13
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7172


 Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda yapıldı.
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda divanın seçiminin ardından konuşma yapan İlçe Başkanı Veyis Kızılkaya “Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında toplanıp şimdiye kadar bu davaya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hem genelde hem yerelde başarmak için çalışmalıyız. Kongremiz kırılmalara dökülmelere fırsat vermeden tamamlandıktan sonra ayni azim ve kararlılıkla çalışmayı sürdürmeliyiz.” dedi.
 Kızılkaya’nın ardından söz alan, kongre sonunda başkan seçilen İnşaat Mühendisi Z. Yusuf Kutlusoy “Biliyorum ki bu gün bu salonda sadece bizler değil, bu mukaddes davanın yiğit neferleri, dava adamlığını yüksek bir iradeyle benimseyen ve tehtitlere, takriklere,tuzaklara, kurşunlara ve dar ağaçlarına hiç aldırmayan ülkü için çarpan yürekleriyle benliklerinden vazgeçmiş, şehit İmamoğlu, şehit Önkuzu, şehit Pehlivanoğlu ile birlikte binlerce serdengeçtilerin de ruhları bu salonda.” diyerek başladığı konuşmasında “Biz birbirimizden ayrılırsak, hepimizi ok gibi kırıp parçalarlar, oysa birlik olursak hibir güç hiçbir kuvvet bizi kırıp parçalayamaz. Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemektir, birlikte çalışmak başarıdır oda bu gün bu salondadır. Biz hiç kimseye karşı aday olmadık, biz ülkücü hareketin tek bir mensubunu bile karşımıza almayız, hepimiz aynı saftayız hepimiz aynı taraftayız.
Harekette birlik olmazsa fikirde birlik faydasızdır.
 Kararınız ne olursa olsun, bu kongrenin tek bir kazananı olacak fakat kaybedeni olmayacak. Canı gönülden inanıyorum ki her durumda partimiz kazanacaktır. Ülkücü hareketi Sorgun’da ayağa kaldıracağıma, bütün ülkücülerin haklarını koruyup kollaycağıma, her ülkücüyü ülkü çatısı altında toplayacağıma, ülkücü hareketin Sorgun’da yeniden iktidara gelmesini sağlayacağıma söz veriyorum.” dedi.
 Konuşmaların ardından seçime geçirelerek MHP’nin Sorgun İlçe başkanı seçimi yapıldı. Seçimde Z. Yusuf Kutlusoy başkan seçildi.