Şenlikler ilgi gördü


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2018, 21:23
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7167


 Bozok Üniversitesi  tarafından 24 Nisan-2 Mayıs 2017 tarihleri arasında bir dizi sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle kutlanan 10. Bahar Şenlikleri sona erdi.
 Bu yıl tiyatro gösterileri, konserler, şiir dinletileri, sergi, film gösterimleri, öğrenci müzik topluluklarının konserleri, kampüs alanına  kurulan lunapark ile Yozgat’ta renkli görüntülere ev sahipliği yapan Bozok Üniversitesi 10. Bahar Şenlikleri coşku ile kutlandı. Erdoğan Akdağ kampüsü alanında farklı etkinliklerin sahne aldığı şenliklerde, öğrenciler bir yılın yorgunluğu ve stresini attılar. Bozok Üniversitesi  öğrencileri ile beraber Yozgat halkının da davetli olduğu Bahar Şenlikleri renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. Şenlikler kapsamında düzenlenen birbirinden güzel konserlerle öğrenciler gönüllerince eğlendi. Tual Sezi soğuk havaya rağmen toplanan üniversite gençliğine müzik ziyafeti sundu. Kendi özgü tarzı ve birbirinden güzel parçaları ile kendisini dinlemeye gelenlerin içini ısıtan Sezi, Bozok Üniversitesinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 10. Bahar Şenlikleri’nin dördüncü günü sahne alan Ömür Gedik ile eğlencenin dozu zirveye ulaştı
 Üniversite gençliği Ömür Gedik’in seslendirdiği şarkılarla coşarak gönüllerince eğlendi. Gedik kendisini dinlemeye gelen öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattı. Şenliklerin son gününde ise Yozgat’ta ilk kez sahne deneyimi yaşayan Dilek Kavraal, rock soundundaki parçaları, hareketli sahne performansı ve esprili kişiliğiyle öğrenciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Ayrıca şenlikler kapsamında Sportif Havacılık Kulübü tarafından Model Uçak Gösterisi ve Uçurtma Şenliği izleyicilerden tam not aldı.