Yaşlıları makamında ağırladı


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2017
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018, 00:07
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7161


 Vali Kemal Yurtnaç, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlıları makamında misafir etti.
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, il yöneticilerinin her fırsatta huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla yakından ilgilendiğini, bu gün ise bir değişiklik yaparak yaşlılarla birlikte il yöneticilerini ziyaret ettiklerini söyledi.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yurtnaç, huzurevi sakinleri ile bir süre sohbet etti.
 Her insanın ömrünün olduğu sürece yaşlanacağını belirten Vali Yurtnaç, “Yalnız kalmadan önce yalnız kalan insanları desteklememiz lazım. Onları ziyaret edip dertlerine, sıkıntılarına ortak olmamız gerekiyor. Özellikle de gençlerimizin gidip bu insanları ziyaret etmelerinde fayda var. Burada kalan insanların her birinin bir hikayesi ve bir çok tecrübesi var. Bu tecrübelerden mutla istifade edilmeli” dedi.
 Yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını kutlayan Vali Yurtnaç, huzurevi sakinlerinin bundan sonraki hayatlarını sağlıklı, sıhhatli bir şekilde sürdürmeleri temennisinde bulunarak, her türlü sıkıntılarında kendilerinin yanında olacağını kaydetti.
KARACABEY’İ DE
ZİYARET ETTİLER
 Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Eşi Beyza Karacabey, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlıları makamında misafir etti.
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, il yöneticilerinin her fırsatta huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla yakından ilgilendiğini, bu gün ise bir değişiklik yaparak yaşlılarla birlikte il yöneticilerini ziyaret ettiklerini söyledi. Neşeli ayrıca Bozok Üniversitesi ailesinin huzurevlerine düzenli olarak gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.
 Yaşlılara saygısı olmayan toplumun geleceğinin olmayacağını belirten Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey “Kültürümüzde her daim büyüklerimize hürmet gösterilmiş, yaşlılarımız ata sayılmış, kan bağı olmasa da baba, ana mevkiine konulmuşlardır. Yaşlı olmak başlıca hürmet vesilesidir. Onlara saygı ve sevgi göstermek için başka bir hususa gerek yoktur" dedi.
 Yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını kutlayan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey , huzurevi sakinlerinin bundan sonraki hayatlarını sağlıklı, sıhhatli bir şekilde sürdürmeleri temennisinde bulunarak, çeşitli hediyeler takdim etti.