Sorgun TSO'nın Konya Çıkarması


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2017
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2018, 21:26
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7154


 Sorgun Ticaret Odası heyeti geçtiğimiz Konya Valisi Valisi Yakup Canpolat’ı makamında ziyaret etti.
 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Başkan Yardımcıları İbrahim Dıvrak ve Ercan Önal,  Yönetim Kurulu üyeleri Kadir KILIÇ, Süleyman ŞENER, Meclis Üyesi Hüseyin ÇEKEREK, Genel Sekreter Sami ERDOĞAN, Oda Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr Mehmet KARA ve Sorgun Selam Gazetesi Sahibi Durali Doğan ziyarette Vali Yakup Canpolat’a hayırlı olsun dilekleri iletildi.
 Sorgun, Yozgat, Konya ticaret ve sanayi yatırımlarının konuşulduğu ziyarette Sorgun’un ekonomik ve ticari yapısı konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. Vali Yakup Canpolat, “2005-2007 yılları arasında Yozgat Vali Yardımcılığı (İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği) görevinde bulunduğunu, Sorgun’a defalarca gittiğini, Sorgun’un sosyal, ekonomik ve ticari kaynak bakımından zengin olduğunu, bu kaynakları Yozgat merkezle bir olarak iyi değerlendirmesi gerektiğini” söyledi.
 Canpolat, ”Yatırım ve hizmet akışının Yozgat-Sorgun arasına yapılması gerektiğini, o zaman Yozgat’ın Sorgun ilçesiyle bütünleşerek gelişebileceğini” kaydetti.
 Konya’nın ticaret ve sanayisi hakkında da bilgi veren Canpolat “Sayın Cumhurbaşkanımızın işçi alımı seferberliğine Konya’lı iş adamları 10 bin işçi istihdam etme sözü verdi. Onun çalışmalarını yapıyoruz. Konya’ya; tarım, imalat sanayi, enerji gibi birçok alanlarda yatırım yapılmaktadır. 5. Organize Sanayi Bölgesinin planlaması sürüyor. Konya’nın mevcut üretim yapısı, alt yapı olanakları, ticari faaliyetleri, lojistik sektöründe gelişmeler, turizm potansiyeli, eğitim sektöründe sağlanan önemli gelişmeler ile dikkat çeken bir ilimiz.”dedi. Vali Canpolat Sorgun TSO heyetine ziyaretleri için teşekkür etti.
 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ise; “Sayın Valimiz ile birlikte çalıştık. Yozgat’ta görev yaptığı yıllarda önemli hizmetleri oldu. Yozgat kabuğunu kırarak ticaret ve sanayide Konya’yı örnek alarak artık birşeyler yapmalıdır. Onun için sayın Valimizin tecrübe ve hizmet anlayışından her zaman faydalanmak istiyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
 Arslan daha sonra Vali Canpolat’a hediye takdiminde bulundu. Vali Canpolat ise günün anısına ziyaret eden heyete üç ciltlik Mevlana’nın Mesnevi kitabını hediye etti.
 Sorgun TSO Başkan Yardımcıları İbrahim Dıvrak ve Ercan Önal,  Yönetim Kurulu üyeleri Kadir KILIÇ, Süleyman ŞENER, Meclis Üyesi Hüseyin ÇEKEREK, Genel Sekreter Sami ERDOĞAN, Oda Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr Mehmet KARA ve Sorgun Selam Gazetesi Sahibi Durali Doğan ziyarette hazır bulundu.
 Heyet ilgisinden dolayı Vali Yakup Canpolat’a teşekkür ederek ayrıldı.