Konya Sorgun Kardeş Oda


Açıklama: devamı
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2017
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2018, 21:26
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7153


 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Konya Ticaret Odası arasında karşılıklı işbirliğini sağlamak, bilgi, deneyim ve iyi uygulamaların paylaşımıyla hizmet kalitesini geliştirmek amacıyla düzenlenen “Kardeş Oda” protokolü, Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle imzalandı.
 Gerçekleştirilen törene Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Başkan Yardımcıları İbrahim Dıvrak ve Ercan Önal,  Yönetim Kurulu üyeleri Kadir KILIÇ, Süleyman ŞENER, Meclis Üyesi Hüseyin ÇEKEREK, Genel Sekreter Sami ERDOĞAN, Oda Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr Mehmet KARA ve Sorgun Selam Gazetesi Sahibi Durali Doğan, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Oda Meclis Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan törende yaptığı konuşmada, “Özellikle gelişmiş olan Konya ilinin Ticaret Odası ile kardeş oda olmamız bizler için çok önemli. İnşallah ticarette de Sorgun ilçemizin gelişmesinde de bu birlikteliğimiz oda bazında olduğu gibi, iş adamlarımızın, firmalarımızın da birbiri ile kontak kurarak Konya’nın Ticaret ve Sanayi alanındaki kaydettiği gelişmeleri örnek alarak bir şeyler yapabiliriz. İki Odamıza, iş dünyasına da hayırlı olmasını diliyorum. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk bey, meclis başkanı ve yönetim kurulu üyelerine sıcak ilgileri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.
“Amaç birlikte hareket edebilmek”
 Konya Ticaret Odası Başkanı Başkanı Selçuk Öztürk ise; “Sorgun’u gördüm güzel bir ilçe. Ama öyle bir hizmet yeri vardı ki otobüs terminali içinde orayı gittiğimde zor buldum. Şimdi başkan Üzeyir beyin gayretleriyle modern bir hizmet binasına kavuştu. Başkanın gayretini takdir ediyorum. Konya Ticaret odası olarak biz üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Sorgun için her türlü katkıyı verebiliriz. Bu kardeş Oda Protokolüne attığımız imzalar daha güzel hizmetlere vesile olur diye düşünüyorum. Başta Üzeyir bey olmak üzere, oda yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 Konuşmaların ardından Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Konya Ticaret Odası arasında ‘Kardeş Oda’ protokolü imzalandı. Ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı.