Mail Marketing’de Nelere Dikkat Etmeli?


Açıklama: Mail Marketing’de Nelere Dikkat Etmeli?
Kategori: Tanıtımlar
Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2016
Geçerli Tarih: 23 Mayıs 2018, 00:40
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=7044


Mail marketing günümüzde en çok geri dönüşü sağlayan pazarlama kanalları arasında yer almaktadır. Yüksek açılma oranları olan e-posta bültenleri aynı zamanda çok kaliteli bir kitlenin ve satış potansiyelinin de göstergesidir. Peki mail marketing’de nelere dikkat etmeliyiz?

1 – Kişiselleştirilmiş E-Postalar Üretin

Günümüz artık kişiselleştirilmiş bir pazarlama dünyasına doğru ilerliyor. Dolayısı ile pazarlama aktivitelerimizin her adımında samimi olmak ve kullanıcıya doğrudan hitap etmek durumundayız. BU nedenle de e-postalarımızda kişiselleştirilmiş olarak değişkenler kullanmalı ve her kullanıcıya adıyla hitap etmeliyiz.

2 – Pazarlama Otomasyonu Kullanın

Mail listenizi inşa ettikten sonra segmentasyon yapmanız çok önemlidir. Yaptığınız segmentasyon sonrasında gönderim oranları yüksek seviyede olan bir pazarlama otomasyonu kullanmalısınız.

3 – Düzenli aralıklarla e-posta gönderin

Listenizi oluşturdunuz, segmentasyonunuzu yaptınız ve otomasyonunuzu da seçtiniz. Bu adımdam sonra düzenli olarak güncel bir şekilde listenizi beslemeniz gerekmektedir. Her hafta düzenli olarak belirli bir günde mailing yapabilirsiniz. Düz şablonlar yerine biraz daha renkli ve markanıza uygun bir mailing şablonu kullanabilirsiniz.

https://netvent.com/mail-marketing/