Elektronik Sigara Kullanımı


Açıklama: Elektronik Sigara Kullanımı
Kategori: Tanıtımlar
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2018, 13:22
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=6887


Sigaranın olumsuz bazı etkilerinin ortadan kalkması ve bazı ülkelerce daha az zararlı etkisi olduğu savunulan sigara bağımlıları için elektronik sigara kullanımı piyasaya sürülmüştür.

Altmışlı yıllarda Çin Devletinde ilk sinyallerini veren bu cihaz bu ülkenin dışında bizim ülkemizde de olmak üzere birçok ülkede bir müddet satışı gerçekleştirilmiştir.

Normal sigaraya göre çok daha az etkileri olduğu düşünülen bu cihazın normalde öylemi olduğu tartışma konusu oluşturmuştur.

İçerisinde nikotin olmadığını savunanlar olduğu gibi yapılan araştırmalarda bu üründe de nikotin maddesi tespit edilmiştir. Tek farkı bu cihazdaki nikotin miktarını kendiniz belirleyebilmenizdir.

Nikotin miktarını kendisi belirleyen kimi kullanıcılar isterlerse hiç nikotin kullanmayabilirler. http://www.elektroniksigaravip.com.tr/urunler/likit-dolum-sivisi.html ayrıca bu linkten dolum sıvısı ve likitlere ulaşabilirsiniz.

Elektronik Sigaranın Kısımları Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan ve gündeme oturan Elektronik sigara cihazı kartuş, pil, Manyetik adaptör, püskürteç ve sıvı bölümden oluşmaktadır.

Sıvı gliserin denilen sıvı kısmı konsantre aroma ve nikotin konsantresi içermektedir. Bu açıdan aslında bitkisel olan sıvı gliserin kullanımın hiçte masum özelliği olmadığı yapılan araştırmalar sonucu tespit edilmiştir.

Glikojen olarak içimize çektiğimiz bu sıvı madde buhar olarak kullanıldığında çok zararlı olmasa da fazla miktarda alımı ciddi anlamda hayatımızda riskler oluşturabilir.

Ayrıca kartuş kısmında belli bir kısım bulunmadığı için buradan alınan nikotin miktarını ölçemiyorsunuz ve normal sigaradan çok daha fazla nikotin alma riskiniz artabiliyor Bu açıdan da sağlığa olan zararı artabiliyor. http://www.elektroniksigaravip.com.tr/ anasayfamızdan tüm ürün ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elektronik Sigaradaki Zararlı Maddeler Nelerdir?

Zararlı mı değil mi konusunda tartışma konusu olan elektronik sigara cihazları içerisinde gliserin maddesi bulunmaktadır.

İçerisinde az da olsa nikotin tespit edilmiş ve bu nikotin alımını sınırlayamadığınızda ciddi zararlara yol açılabileceği tespit edilmiştir.

Glikojen içeren maddelerin bilinçsiz kullanımından dolayı kanser etkisi oluşturabileceği yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.

Ülkelerin Elektronik Sigara Hakkında Raporları

Amerika Birleşik devletleri

2010 Nisan ayında yapılan açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri Yetişkinler konusunda elektronik sigara cihazı kullanımı konusunda zararlı olmasına karşın yetişkinlerin tedaviler ile kurtulabilme durumlarını göz önünde bulundurarak kullanımına izin verilebileceğini ama çocuk yaşta olanlar için kullanımının yasaklanması gerektiği konusunda rapor sunmuşlardır.

Kanada

Kanada Ülkesi de 2009 mart ayı açıklamasında bu cihaza da fazla miktarda nikotin alımının insan sağlığına olan büyük zararlarını belirtmiş ve satışının yasaklanması konusunda fikirleri belirtmişlerdir.

Türkiye

Bizim ülkemizde satışının yasaklanması istenmiştir. Neden olarak ise bu cihazların yeni yetişen gençlerin sigaraya alışmasını hızlandıracağı ve sigara içiminin normal hale gelebileceği konusu vurgulanmıştır. Bu konuda ülkemizde ciddi çalışmalar yapılmış ve satışı yasaklanmıştır.

Bunların dışında çok zıt görüşte olan ülkelerde vardır. Bu cihazdaki maddelerin insan sağlığına zararlarının çok ciddi anlamda olmadığını savunanlarda olmuştur ama genel anlamda bir çok ülke zararları konusunda aynı görüştedir ve bir çok ülke de satışı yasaklanmıştır.