Nakış kursuna ilgi


Açıklama: devamı
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 07 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 20 Haziran 2018, 08:26
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=6849


 Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yıl boyunca açtığı kurslara yoğun ilgi gösteren bayanların en çok nakış kursuna ilgi gösterdiği belirtildi.
 Halk Eğitim Merkezi’nde açılan çeşitli dallardaki kurslara yoğun ilgi olurken, açılan bu kurslara en fazla ilgiyi ev hanımlarının gösterdiğini belirten Sorgun Halk Eğitim Merkezi Nakış Öğretmeni Mualla Ertal, ev hanımlarının günün 8 saatinde Nakış Kursu’na katılarak hem meslek öğrendiklerini, hem de İŞKUR tarafından ödenen kurs ücretiyle, aile bütçesine katkıda bulunduklarını söyledi. 
 İşkur ve HEM işbirliğiyle kadınlara yönelik meslek edindirme kursu açtıklarını söyleyen Mualla Ertal “Temel giyim ve nakış üzerine eğitimimize devam ediyoruz. Kursumuz günde 8 saat olup şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Kurslarımıza katılan ev hanımları hem yeni bir meslek öğreniyor, hem de İŞKUR tarafından ödenen ücretle aile bütçesine katkıda bulunuyorlar” dedi.
 Kursiyerlerden Sümeyya Taşgın, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İş Kur’un açmış olduğu nakış kursu sayesinde yeni bir meslek öğrenmenin sevincini yaşadıklarını, İkbal Kaya ise, şuana kadar birçok ürün yaptıklarını belirterek “Şuanda para kesesi süslemesi yapıyorum. Bu kurslar hem maddi hem de manevi açıdan güzel oluyor. İŞKUR’un destekleriyle açılan bu kurslarının devamını da diliyoruz. Bundan sonra açılan kurslara tekrardan başvurmayı da düşünüyorum” diye konuştu.